Панувати - в Україні

Панувати - в Україні

Колізія з екс-главою українського уряду Юлією Тимошенко примусила ще раз задуматися над тим, чому вітчизняні олігархи та високопосадовці капітал «збивають» в Україні, а от відпочивати, народжувати чи лікуватися бажають винятково за кордоном?

Початок поклала донька екс-Президента України Леоніда Кучми Олена, яка вийшла заміж за крупного бізнесмена Віктора Пінчука, а в 2003 р.зібралася народжувати дитину. Незважаючи на мільйонні статки свого чоловіка та президентський статус батька, Олена Леонідівна вирішила, щоб пологи мають відбутися не в Україні, а – в Австрії, де, врешті-решт, і з’явилася на світ Божий донька Катерина.
Згодом майже у тому ж напрямку на лікування та відпочинок відбув і сам Леонід Данилович. Коли внаслідок Помаранчевої революції до влади прийшов Віктор Ющенко, який на чолі Кабміну поставив Юлію Тимошенко, то пан Кучма вирішив, що саме чеські Карлові Вари – найбільш чудове місце для того, аби зібратися з новими силами. Коли ж пристрасті вляглися, то екс-президент благополучно повернувся до Києва.
На той момент, нагадаймо, в пошуках кращої долі з панамським паспортом у кишені потрапив в американську в’язницю ще один екс-високопосадовець – Павло Лазаренко. Щоправда, в США не зрозуміли благородних намірів Павла Івановича врятуватися від «української тиранії» та запроторили його... у тюрму. Яким був стан здоров’я цього представника «дніпропетровських», сказати важко, проте засновник «Громади» ніколи не вимагав від уряду Сполучених Штатів, щоби посеред відбуття строку його відправили лікуватися чи то в Україну, чи то в Німеччину. Власне, ніяких заяв із цього приводу не надходило ні з Києва, ні з Берліна…
Допомагали, щоправда, за кордоном стати на ноги внаслідок різкого погіршення самопочуття й Вікторові Андрійовичу. Коли на початку вересня 2004 р. виникла загроза його життю внаслідок отруєння діоксином (вміст цієї речовини в організмі перевищував максимально допустиму норму майже в 1000 разів!), то в ніч із 9 на 10 вересня спецлітаком його доставили в австрійську клініку «Рудольфіннерхаус». Згодом екс-президент не раз був у цій лікарні, та й австрійські медики регулярно його консультували, як швидше подолати наслідки важкої недуги…
Зрештою, курс реабілітації в Польщі після виходу на волю з Менської виправної колонії пройшов і екс-міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко, який зараз займається активною громадською діяльністю. Хоча ще зовсім недавно говорилося, що, працюючи бібліотекарем у колонії, він може от-от померти…
Як бачимо, лише за винятком Олени Пінчук, яка вирішила народжувати за кордоном за умов, коли в її родині були і влада, і гроші, чотири наступних випадки засвідчили: різке погіршення здоров’я та нагальна необхідність поправляти його саме за кордоном виникають у наших високопосадовців чомусь саме тоді, коли в них або влада зникає, або грошей стає набагато менше…
Те, що відбувається зараз із Юлією Тимошенко, гармонійним пазлом лягає в цю однокольорову картину. Бо коли Юлія Володимирівна ледь не цілодобово керувала Кабміном та мало не щодня їздила Україною, то заяв про важкий стан її самопочуття ніхто не чув. А от коли довелося потрапити за ґрати, то українські лікарі (вони, до речі, трудилися на своїх посадах і тоді, коли Леді Ю перебувала у владі!) казали, що з нею все нормально, а от після заяв іноземних політиків закордонні експерти заявляли, що Юлію Тимошенко треба оздоровлювати не тут, а там.
Пальму першості знову завоювали німецькомовні ескулапи. Щоправда, не австрійські, як у випадках із панами Кучмою чи Ющенком, а німецькі – з клініки «Шаріте». Це вони неодноразово бували в ізольованій від світу палаті харківської залізниці, де перебуває Юлія Тимошенко. Обстежували, приписували ліки та різні процедури… І що? Чим більше з європейських структур говорили про необхідність припинити «вибіркове правосуддя» щодо Юлії Тимошенко, тим частіше медики з «Шаріте» заявляли про нагальну потребу прооперувати високопоставленого в’язня саме в Німеччині!
Що «проблему Тимошенко» треба вирішити до листопадового саміту «Україна-ЄС», то це й так зрозуміло. Але яким чином громадянку, яка відбуває термін покарання, можна відправити на лікування в іншу країну? Немає таких нормативно-правових актів ні в Україні, ні в Німеччині! Щоб знайти вихід із глухого кута, адвокат колишнього українського прем’єра Микола Сірий вважає, що для лікування Юлії Володимирівни необхідні дві умови: бажання лікуватися самої пані Тимошенко і спеціальна домовленості між урядами України та Німеччини.
Може, так воно й станеться. Але чому ж так виходить: хворих в Україні – мільйони, а Карлові Вари, «Шаріте» чи «Рудольфіннерхаус» – лише для обраних? 
Володимир ДАНИЛЮК.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (476) - 88.6%
Пізно (15) - 2.8%
Яка різниця? (8) - 1.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.7%
Мені байдуже (16) - 3%