Атакує ФК «Романівка»!

Атакує ФК «Романівка»!

Доки місцева влада кинула напризволяще «неперспективну» Романівку, сільська громада показує, що і без чужої допомоги можна мрії перетворювати на реальність.
Село Романівка географічно належить до Луцького р-ну, але на межі Волині має сусідів-рівненчан. Чи то віддаленість  від адміністративних органів влади (районні – в Луцьку, сільські – в Радомишлі), чи то невелика кількість населення (за переписом тут живе 95 людей), чи якась інша причина, але населений пункт поволі деградує. 
Навколишні поля, щоправда, обробляє представник крупного агробізнесу, але люди в поодиноких хатах віддані на волю долі. І хоч є в селі природний газ і дорога з твердим покриттям, цивілізація на цьому й закінчується. Система споживчої кооперації забула про існування магазину, який закритий із часів царя Гороха, а приміщення ФАПу і без «медички», і без пацієнтів. Клубу тут не було ніколи, церкви також, навіть кладовище – в сусідньому Радомишлі…
І на фоні цього всього буквально біля кінцевої зупинки рейсового автобуса виник… стадіон майже зі справжніми воротами! 

Як розповів фактично земляк юних талантів із Романівки, заслужений журналіст України, уславлений ветеран радіожурналістики Михайло Юхта (будинок його родичів розташований у сусідньому селі – Золочівці Демидівського р-ну Рівненщини), стадіон та «інженерну інфраструктуру» біля нього вибудували місцеві хлопці.

«Які тут цікаві поєдинки відбуваються, це треба тільки бачити! – каже Михайло Юхта, показуючи галявину з воротами та роздягальнею. – Хлопці навіть свій неофіційний клуб створили – ФК «Романівка»! Не полінувалися замовити однакову футбольну форму та заплатити за неї чималі гроші, щоб на полі бути справжніми майстрами…»
Щоправда, футбольна команда не просить ні в кого допомоги на те, що може зробити своїми руками. Наприклад, у невеликій хижині облаштували міні-роздягальню, де на стіні навіть картина висить. І гойдалку неподалік змайстрували… А от ліхтаря із сусіднього стовпа ближче до поля їм ніхто так і не переніс. І взагалі, думається, про ФК «Романівка» знають дуже мало. А дарма! В усякому випадку, в золочівських однолітків (а звідти родом, до речі, й Луцький міський голова Микола Романюк) волинські хлопці виграють регулярно!
Значить, причина вимирання села чи його деградації – не в Романівці, а десь далі?

Роман УСТИМЧУК.
На фото автора: стадіон та емблема ФК «Романівка»; Михайло Юхта розповідає про досягнення сільських спортсменів.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (503) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%