Із сесійної зали: «Я не їла, я не пила…» ФОТО

Із сесійної зали: «Я не їла, я не пила…» ФОТО Бюджетний бліцкриг, кримінал на мера і… дзвінок Тимошенко.
 
Депутати Волиньради «пішли на рекорд»: чергову сесію облради відпрацювали від дзвінка до дзвінка навіть без перерви на обід, хоча така можливість і передбачена регламентом. А питання дня: дати чи не дати добро на погодження надр для нещодавно створеного в області комунального підприємства «Волиньприродоресурс» – місцевої спроби легалізувати стихійний видобуток бурштину в кількох районах.

Чи може почекати сирота?

Уранці 19-го у сесійній залі – ніде яблуку впасти. Працівники Нововолинського ВПТУ терпляче чекали, поки депутати виголосять запити, й тримали над собою виведені на ватмані гасла. Студенти і викладачі знову два місяці без зарплати. Це єдине училище, щодо якого орган місцевого самоврядування зайняв непохитну позицію: не фінансувати не своє. Де-факто ВПТУ знаходиться на Іваничівщині, хоч зареєстроване в Нововолинську. Мову про переєстрацію ведуть, але далі балачок справа досі не пішла. Каміння полетіло у спину Нововолинського міського голови Віктора Сапожнікова, який «не хоче» платити зарплату і стипендію з бюджету міста.

Вислухавши емоційних представників навчального закладу, голова облради Ігор Палиця запрошує до трибуни заступника прокурора області Олександра Воробія. Питання, вважає він, – уже тема для роботи прокуратури, бо навіть і якщо законодавство (згідно з яким фінансування профтехосвіти у містах обласного значення «впало» на плечі міських бюджетів) – недолуге, це не дає права посадовцям його ігнорувати. Навзаєм прокурор інформує: за фактом невиплати зарплати справді ведеться досудове слідство, наразі прокуратури витребувала провадження для вивчення…


«У вас три дні», – сказав Ігор Палиця службовцеві у прокурорських погонах. Якщо прокуратура не прийме жодного рішення щодо мера, який порушує закон, Ігор Петрович пообіцяв звернутися до Генпрокурора Юрія Луценка, щоби той дав оцінку непрофесійному виконанню обов’язків його ж підопічними на Волині.

У гурті й комар – сила

Поділ 13 млн грн «вільних лишків» обласного бюджету відбувався, так би мовити, з передісторією. Ще перед сесією у кулуарах ради говорили про вечірній демарш фракції «Солідарності» із засідання бюджетної комісії, що відбувалося увесь день 18 травня. Провладну фракцію, серед лідерів якої і голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, так обурило те, що комісія підтримала ті зміни до бюджету, які вніс пакетом лідер фракції УКРОП В’ячеслав Рубльов. Натомість «пропозицій облдержадміністрації ніхто не почув». Із відповідним настроєм порошенківці й приступили до обговорення проекту вже в сесійній залі. На що голова бюджетної комісії Людмила Кирда («Батьківщина») пояснила: уперше з часів Януковича в облраді ділять кошти не так, як пропонує облдержадміністрація, а відповідно до депутатських запитів – на різні потреби громад області. Тож вивільнений грошовий ресурс планують витратити на реконструкцію школи с. Забороль Луцького р-ну, реконструкцію дитсадка с. Річиця на Ратнівщині, ремонт даху Берестечківської районної лікарні, ремонт ДНЗ с. Шклінь Горохівського р-ну, реконструкцію даху школи смт Цумань Ківерцівського р-ну, придбання стоматобладнання для лікарні у Рожищі, ремонт школи у Миляновичах на Турійщині, латання низки місцевих доріг тощо.

Керівник фракції «Солідарності» Володимир Бондар наполягав, що проект бюджетної комісії не відповідає законодавству. Але чинити опір більшості, перебуваючи в меншості, – нереально. Після короткої перерви на вимогу фракції «Солідарність» нічого іншого не лишалося, як узгодити пропозиції. Тож після перемовин проголосували за виділення коштів на реконструкцію Будинку культури у с. Цир Любешівського р-ну, ДНЗ у с. Заріччя Володимир-Волинського р-ну та облаштування для занять гімнастикою приміщення луцької ДЮСШ.

"Алло. Вам телефонує..."

Ще на етапі формування порядку денного бурштинове питання (проект рішення про погодження надр у користування КП «Волиньприродоресурс») запропонував… зняти з розгляду депутат із Маневиччини Олег Бегаль («Солідарність»). Щоправда, колеги його не підтримали. Несподіванкою ж у ході обговорення проекту стала неодностайна позиція депутатів, що входять до більшості у стінах волинського парламенту. Зокрема, частини фракції «Батьківщини». Хоча Ігор Палиця, до речі, як голова ради знайшов переконливі аргументи для того, щоби саме волинська громада тримала віжки контролю над видобутком бурштину в області: «Я є ініціатором створення цього підприємства. Це – комунальне підприємство, яке на сто відсотків належить обласній раді, – наголосив він. – Ми з вами маємо шанс наповнити його. Щоб не Київ розпоряджався такими місцевими ресурсами, як торф, сапропель, ліс, той же бурштин, а громада краю. Й прибутки щоб осідали у Волинській області. Це перший крок. Ще невідомо, чи Київ дасть нам дозвіл».


Неочікувано Людмила Кирда заявила, що не підтримуватиме цей проект, бо його спершу варто було обговорити із громадами на місцях. У результаті «за» проголосувало 38 із 56-ти обранців, а табло засвідчило, що частина депутатів від «Батьківщини» проголосували «проти». Ясність раптом вніс Василь Столяр. Мовляв, насправді про інтереси громади й не йдеться, а волинських обранців, які підтримають «Волиньприродоресурс», сама Юлія Тимошенко пообіцяла тут же … виключити з партії. Крапку над «і» таки поставив голова облради.

«Ви не помітили, що мені був важливий дзвінок?.. (а він справді на кілька хвилин відходив від президії і зосереджено з кимось розмовляв телефоном, що робить украй рідко, – авт.) Насправді Юлія Володимирівна особисто мені телефонувала 30 хвилин тому. Вона підтримує наше рішення. А вас (до тих батьківщинівців, які проголосували «проти», – авт.) люди обирали, а не політики», – резюмував Ігор Палиця.

Порядок денний волинські обранці «подужали» до кінця робочого дня. Більшість із депутатів прийшли на сесію у гарних вишитих сорочках, адже 19 травня – День вишиванки. Але тут хотілося б сказати одне: не кожен, хто у вишиванці, – патріот.

Олена ЛІВІЦЬКА.
Фото автора.


Депутатський цитатник:

Володимир Бондар (фр. «Солідарність»):
«Ми можемо більшістю голосів прийняти навіть те, що сонце встає на Сході, а заходить на Заході. Така можливість є. Але є й Бюджетний кодекс!».

Володимир Кучер (фр. «Радикальна партія Олега Ляшка»): «Хотів би, аби правоохоронці перевірили діяльність колишнього голови облради Валентина Степановича Вітра на предмет можливих корупційних дій щодо розпродажу комунального майна, зокрема автомобілів, за заниженими цінами».


Віталій Кварцяний не забуває, що він депутат облради.Володимир Кучер, Анатолій Грицюк і Юрій Ройко - члени "радикальної" фракції.


Дмитро Дубняк - віднедавна керівник апарату облради.


Бюджетні троянди.


Голови районних рад. Сесія - нагода поспілкуватися.


Приємна місія: вручення ключів від квартир.Укропівці Вячеслав Рубльов та Ірина Констанкевич.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (579) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%