На Волині виявили «томатну міль»
Шкідника завезли разом з турецькими помідорами.
Фітосанітарна служба просить аграріїв краю повідомляти у разі виявлення шкідника, подібного до південно-американської томатної молі. Комаха підступна і є справжньою загрозою для овочевих плантацій, бо у разі поширення шкідника втрати врожайності і товарної якості городини можуть сягати від 35 до 100%!
24 травня 2016 року при проведенні фітосанітарної експертири свіжих томатів вагою 20 т походженням з Туреччини «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» виявила небезпечний карантинний шкідник овочевих культур, який є відсутнім на території України, але поширений в багатьох країнах Європи, Африки та Південної Америки «Південно-американську томатну міль» (Tuta absoluta Meyr), інформують у департаменті агропромислового розвитку Волинської облдержадміністрації.
Цей шкідник пошкоджує рослини 33 ботанічних родин, в тому числі: картоплю, баклажани, перець, інші пасльонові культури. Найбільш небезпечний на томатах, вражаючи листовий апарат, стебла та плоди.
За рік можливий розвиток 10-12 генерацій. Міль активна в нічний час, а вдень метелики ховаються в листі рослин. Самка відкладає яйця на нижню сторону листя і на стебла. Зимує шкідник у вигляді яйця, лялечки або імаго.
Імаго – невеликий метелик, з розмахом крил до 10 мм. Загальне забарвлення крил коричнувато-сіре з темними плями і штрихами без смуг. Яйце розміром 0,36 мм-0,22 мм, циліндричне, молочно біле, до жовтого кольору. Гусінь вершково-біла з темною головою, згодом стає світло салатовою, гусениця 3-4 віків рожева, лялечка коричнева.
Розповсюджується з розсадою і плодами томатів у всіх фазах розвитку.
Гусениці, які відродились проникають у плоди, листки, стебла томатів, де живляться і розвиваються, утворюючи «міни». За ними можна швидко встановити місце локалізації молі. При масовому ураженні рослини шкідником спостерігається гальмування, або зупинка росту. Крім того, у галереях зроблених гусеницями молі оселяються патогенні грибки, які спричинюють швидке загнивання плодів.. Харчуючись м'якими тканинами рослин, шкідник може бути переносником вторинних інфекцій.
У разі виявлення підозри на південно-американську томатну міль просимо звертатись до ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» за адресою: Волинська обл., Луцький р-н, с. Зміїнець, вул. Ліскова буд. 1, тел. (0332) 72-60-73, факс 72-38-88
- Коментуйте FaceBook
- Коментуйте ВКонтакте
ТОП Новини
Переходив дорогу на “червоне”: смертельна аварія у Луцьку У Ковелі смертельна ДТП на “зебрі” ПОВІДОМЛЕННЯ Моторошні подробиці кривавої ДТП біля Дубового Біля Дубового загинув голова з Дубечного Запіканка з кукурудзяної муки Ківерцівська громада придбала новий шкільний автобус На Волині презентували інноваційний агрокластер “Західне Полісся” Депутатам і чиновникам за кордон не можна. Але можна… У Підгайцівській громаді зібрали понад 100 000 гривень для ЗСУ- Опитування
- Результати