На Волині виявили «томатну міль»

На Волині виявили «томатну міль» Шкідника завезли разом з турецькими помідорами.

Фітосанітарна  служба просить аграріїв краю повідомляти у разі виявлення шкідника, подібного до південно-американської томатної молі.  Комаха підступна і є справжньою загрозою для овочевих плантацій, бо у разі поширення шкідника втрати врожайності і товарної якості городини можуть сягати від 35 до 100%!

24 травня 2016 року при проведенні фітосанітарної експертири свіжих томатів вагою 20 т походженням з Туреччини  «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» виявила    небезпечний карантинний шкідник овочевих культур, який є відсутнім на території України, але поширений в багатьох країнах Європи, Африки та Південної Америки «Південно-американську томатну міль» (Tuta absoluta Meyr), інформують у департаменті агропромислового розвитку Волинської облдержадміністрації.
Цей шкідник пошкоджує рослини 33 ботанічних родин, в тому числі: картоплю, баклажани, перець, інші пасльонові культури. Найбільш небезпечний на томатах, вражаючи листовий апарат, стебла та плоди.

За рік можливий розвиток 10-12 генерацій. Міль активна в нічний час, а вдень метелики ховаються в листі рослин. Самка відкладає яйця на нижню сторону листя і на стебла. Зимує шкідник у вигляді яйця, лялечки або імаго.

Імаго – невеликий метелик, з розмахом крил до 10 мм. Загальне забарвлення крил коричнувато-сіре з темними плями і штрихами без смуг. Яйце розміром 0,36 мм-0,22 мм, циліндричне, молочно біле, до жовтого кольору. Гусінь вершково-біла з темною головою, згодом стає світло салатовою, гусениця 3-4 віків рожева, лялечка коричнева.

Розповсюджується з розсадою і плодами томатів у всіх фазах розвитку.

Гусениці, які відродились проникають у плоди, листки, стебла томатів, де живляться і розвиваються, утворюючи «міни». За ними можна швидко встановити місце локалізації молі. При масовому ураженні рослини шкідником спостерігається гальмування, або зупинка росту. Крім того, у галереях зроблених гусеницями молі оселяються патогенні грибки, які спричинюють швидке загнивання плодів.. Харчуючись м'якими тканинами рослин, шкідник може бути переносником вторинних інфекцій.
 
У разі виявлення підозри на південно-американську томатну міль просимо звертатись до ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» за адресою: Волинська обл., Луцький р-н, с. Зміїнець, вул. Ліскова буд. 1, тел. (0332) 72-60-73, факс 72-38-88

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (475) - 88.8%
Пізно (15) - 2.8%
Яка різниця? (8) - 1.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.7%
Мені байдуже (16) - 3%