Благовіст і війна

Благовіст і війна

В облмуздрамтеатрі ім. Тараса Шевченка вкотре відбувся фестиваль «Волинський благовіст». Захід був організований благословення митрополита Волинського і Луцького УПЦ Ніфонта.
Заради дітей, тільки тих, котрі особливо потребують нашої підтримки і опіки, Волинська єпархія УПЦ і проводить свої благодійні концерти. Один – у різдвяні дні, а інший – напередодні Міжнародного дня захисту дітей. Церква завжди зі своєю паствою, з тими, кому важко. Тому символічно, що перші ряди у театрі зайняли особливо шановані люди – члени громадських організацій «Джерело життя», родини, які виховують дітей із синдромом Дауна та аутистів. Були у залі і представники спілок нечуючих та незрячих: вони також потребують духовної, матеріальної  підтримки, і єпархія цю підтримку їм надає. 
Та життя вносить свої корективи і в соціальні проекти церкви. 
Тому зібрані пожертви, як повідомив під час відкриття директор, голова єпархіального інформаційно-просвітницького відділу протоієрей Валентин Марчук, будуть спрямовані і на допомогу дітям-сиротам, котрих такими зробила неоголошена війна на Сході. 
Волинська єпархія опікується родинами загиблих міліціонерів із підрозділу «Світязь», духівником і військовим капеланом якого є протоієрей Олександр Мазурак. 
Також частину зібраних пожертв спрямують на придбання власного будинку для родини, у якій померли і мама, і тато, а сиротами залишилося 9 дітей. Нині вони мешкають у найманій оселі, а Волинська єпархія УПЦ, дізнавшись про їхню складну ситуацію, збирає кошти на дім для сиріт. Понад 100 тис. грн було виділено цій родині після благодійного Різдвяного концерту, збирали пожертви і по храмах єпархії, і серед добрих людей, але сума, звісно, потрібна значна.

Відкриття фестивалю привітав перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Степанцов, заступник Луцького міського голови Андрій Киця, інші поважні гості. 
Власне концертна програма тривала понад три години. І хоча на подібних заходах прийнято дякувати учасникам словами «Спаси вас, Господи!», проте емоції настільки зашкалювали, що зал постійно зривався на оплески і навіть овації. 
Розпочав фестиваль хор студентів Волинської духовної семінарії під керівництвом протоієрея Петра Муляра. Виступили архієрейський хор кафедрального Свято-Покровського храму під керівництвом Надії Романій, хор «Волинські дзвони» храму Всіх святих землі волинської під керівництвом Марії Федосюк-Вислоцької, молодіжний хор Свято-Пантелеймонівського храму Луцька під керівництвом Юлії Масленникової, молодіжно-дитячий хор «Покров» (керівник Ірина Гайдучик). Показали сценку про язикату Хвеську учасники «Джерела життя», виступив зразковий дитячий фольклорний колектив «Криниченька» із Закарпаття, яким керує Едіта Токар, а духівником якого є отець Агапіт, колишній студент Волинської духовної семінарії, її випускник, який прийняв монашество і нині подзивається в одному з монастирів Закарпаття.
Чоловічий ансамбль «Новий світ», хор УТОСу «Лісова пісня», хор студентів Волинської духовної семінарії, тріо бандуристок «Дивоструни» під керівництвом Мирослави Сточанської – колектив зі Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки, лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів… Камерний хор із Києва, яким керує Артур Смірнов… Академічний камерний оркестр «Кантабіле» під керівництвом Товія Рівця…

Усі ці колективи стали окрасою програми гала-концерту фестивалю. Підготував же це прекрасне дійство творчий колектив на чолі з отцем Валентином Марчуком: секретар Волинської єпархії протоієрей Миколай Бондарук, архімандрит Аліпій (Сапіга), голова молодіжного відділу єпархії ієромонах Ілля (Вишневський), ієрей Віктор Мартинюк, голова єпархіальної місії соціальної допомоги дітям Олег Редько, волонтер і викладач недільної школи Анна Возняк та інші. 
У день фестивалю «Волинський благовіст» в усіх храмах єпархії відслужили молебні за сиріт і збирали пожертви для них. 
У залі театру зібрали 30 тис. грн. Надійдуть пожертви з благочинь та від єпархії, і в наступні дні жертвуватимуть добрі люди. Остаточну суму зібраних коштів (а тільки благочиння попередньо зібрали 80 тис. грн) буде оголошено пізніше. 
«Головне те, аби менше було у нас сиріт, аби знаходили вони маму і тата, виростали у родинах, а не в сиротинцях. І фонд фестивалю «Волинський благовіст», який створено нещодавно, буде займатися і цією богоугодною справою», – наголосив Валентин Марчук.
На закінчення присутні у залі і артисти спільно помолилися за те, аби Господь не залишав без  Своєї ласки кожного з нас і нашу земну батьківщину Україну загалом. «Боже великий єдиний, нам Україну храни!» – спільно виконали хор семінаристів  і хор «Волинські дзвони» та всі присутні у залі театру, який залишали з воістину пасхальним настроєм.
Сергій ШРАМЧУК.
На фото прес-служби Волинської єпархії УПЦ: отець Валентин Марчук із юним учасником; натхненне виконання духовної музики.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%