«Ми кожну перемогу зубами вириваємо!»

«Ми кожну перемогу  зубами вириваємо!»

Ось тому ФК «Дідичі» ще в першій лізі, а вже має велосипедний фан-клуб.

На Ківерцівщині із 27 сільрад лише 16 мають свої футбольні команди. Але, як мовиться, не кількістю, а якістю треба брати вболівальників. Особливо коли серед глядачів – сільська головиха.
До аматорів, які упевнено прямують до вершини слави, по праву можна віднести ФК «Дідичі».
За словами ідейного натхненника футболістів, а в робочий час – Дідичівського сільського голови Галини Романової, думка сформувати команду виникла три роки тому. Тоді ще 11-класник, а нині – студент ЛНТУ Іван Дмитрук запропонував Галині Павлівні: «Ви подбали за стадіон у селі, то й до формування ФК «Дідичі» долучайтеся!».
Попри незнання навіть загальновідомих правил, Галина Романова з охотою прийняла цю пропозицію. Бо дійсно: куди молоді подітися в невеличкому селі?
– Ми стали агітувати всіх тутешніх чоловіків. Хто трохи бігає і вміє м’ячем у ворота поцілити – кожного запрошували. І, зрештою, до команди записалося майже 25 любителів, – розповідає капітан ФК Іван Дмитрук. 
Серед тих, хто взявся відстоювати спортивну честь села, кого тільки не було: слюсарі і педагоги, студенти і господарі-одноосібники. Наймолодші – 16-річні – прибігали на тренування відразу після уроків у школі. Та й найповажніший у команді – Олександр Дмитрук – у свої 40 не лінувався «тряхнути стариною» (хоча цього сезону, сказав, буде уступати місце молодим).
– Тренуємося переважно в суботу, – розповідає футбольний наставник команди, він же – вчитель фізкультури Ігор Поздень. – Бо ж студентам треба з міста приїхати, хто в Луцьку працює – теж не щодня вільний. Зате коли на поле виходимо – всі свої клопоти лишаємо там, за межами стадіону.
Аби достойно представляти Дідичі на районному рівні, ФК за спонсорської підтримки «обшилося» формою. Взуття спортсмени власним коштом придбали. На перші м’ячі сільська головиха знайшла гроші. З пальним і транспортом теж вона допомагає.
– У перший рік, як тільки почали грати, вболівальники трохи походили й перестали: бо, мовляв, «нема адреналіну». Але вже наступного сезону наші футболісти з останньої сходинки перемістилися на третє місце першої ліги, і кожна їхня гра тепер – подія номер один для села! – сміється Галина Романова.
Та й спонсори, переконавшись, що з хлопців буде толк, усіляко підтримують спортсменів-земляків.
– Наш безвідмовний спонсор, він же – депутат обласної ради Володимир Дейна, допомагає не лише грішми: власною технікою косить стадіон, нову сітку пообіцяв купити, – зауважують футболісти.
А ще, як і годиться футбольній зірці, ФК «Дідичі» має власний фан-клуб! Цього сезону, коли команда грала в Олиці, фани, незважаючи на суботу і 4-кілометрову відстань, велосипедами прибули на матч кубка Федерації футболу Ківерцівського р-ну. І за таку відданість отримали подяку у вигляді перемог Дідичів над суперниками із Хорлупів та Жиричів.
Щоправда, флаєрів та петард із нагоди свята фани не запускали. «Бо, – сміються, – Павлівна за таке сварить і про техніку безпеки лекцію читає. А от дудки чи свистки – будь ласка. Аби тільки вуха не позакладало».
– Вже зараз ми активно готуємося до чемпіонату району. Бо і вболівальники зобов’язують, і нова форма, яку організатори пообіцяли в разі  здобуття другого місця, – жартує капітан команди. – Та й перед нашою Галиною Павлівною соромно буде програвати. Бо вона, мабуть, єдина сільська головиха, котра за весь час існування футбольної команди не пропустила жодної нашої гри!
Оксана БУБЕНЩИКОВА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (579) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%