Як десантники, тільки в білих халатах

Як десантники,  тільки в білих халатах

Щороку професійне свято для луцьких лікарів – це своєрідний підсумок виконаного та плани для успішного майбутнього. Із яким настроєм зустріли цей день наші медики? Чим по праву можуть гордитися? Якими новинами порадують лучан?
Начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради Микола Якимчук каже: зроблено дійсно багато. Якщо мовою цифр, то для поліпшення здоров’я наших городян і покращення умови праці лікарів було вкладено 180 мільйонів гривень! 40 мільйонів із них – кошти міста.
– Ми працювали в різних напрямках, – продовжує Микола Арсентійович. – Якщо брати поліпшення комфорту для лікарів та пацієнтів, то ремонт проведено у міській лікарні, пологовому будинку, жіночій консультації. Вдалося оновити інфекційний блок у міській дитячій поліклініці. Завершені або ще тривають ремонти у центрах первинної медико-санітарної допомоги, амбулаторіях загальної практики сімейної медицини. Тобто, робота кипить!
Другий напрям, на який теж було використано чимале фінансування – купівля сучасного медичного оснащення. Так, цифровий флюорограф отримав центр первинної медико-санітарної допомоги №3, датчик для проведення ультразвукової діагностики допоможе ефективніше діагностувати й лікувати маленьких пацієнтів у міській дитячій поліклініці.
Від імені лучан подякував Микола Якимчук міському голові Миколі Романюку та всім депутатам міськради за те, що вони знайшли у бюджеті більше трьох мільйонів гривень, аби допомогти пільговикам із придбанням лікарських засобів. А  два з половиною мільйони спрямовано ще й через департамент соцполітики міської ради.
– Дуже приємно, коли наші лікарі, активно переймаючи закордонний досвід, мають що показати на загальноукраїнському рівні. Для втілення передового досвіду ми активно співпрацюємо зі Світовим банком, – наголошує Микола Якимчук. – Серед найсучасніших – кардіологічний центр у Луцькій міській лікарні, де висококласні спеціалісти проводять коронарографію і шонтування. Наші медики зажили слави в успішному проведенні латероскопічних операцій у черевній порожнині.
Підтвердженням якісних медичних послуг у сфері акушерства та гінекології Луцька є загальноукраїнський рейтинг, за яким у нас – один із найнижчих рейтингів малюкової смертності і традиційно позитивний приріст населення. Луцьк – серед передовиків із впровадження сімейної медицини. І щоб переймати досвід Луцька, до нас от зараз приїжджають фахівці охорони здоров’я з Хмельницька та Житомира.
– Звісно, щоб наша медицина працювала на європейському рівні, не обійтися без змін на законодавчому рівні. Давно назріла потреба у втіленні лікарського самоврядування, страхової медицини, – зізнається Микола Арсентійович. – Але ми не сидимо склавши руки. Доказ цього – прийнята на рівні міста програма «Здоров’я лучан». Отож, будемо працювати над її реалізацією.
Вітаючи лікарів із Днем медичного працівника, заступник Луцького міського голови Андрій Киця порівняв: 
– Ви, лікарі, – як десантники. Адже керуєтеся однаковим гаслом: «Ніхто, крім нас». Хто би що  не казав, втім робота луцьких медиків мені подобається. Не раз у міську раду надходять звернення лучан, у яких ваші пацієнти просять: «Просто подякуйте такому-то спеціалістові або й цілому колективові». Знаю: вам не просто працювати. Медицина перевантажена реформами. Проте будемо вірити, що всі перетворення досягнуть основної мети і лікар та вчитель завжди лишатимуться «головними людьми на селі».
Поліна РУДЕНКО.
На фото автора: Андрій Киця і депутат Алла Надточій вітають лікаря міської поліклініки №1 Сергія Духновського.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%