Українсько- польський Берлін?

Українсько- польський Берлін?  Розділене навпіл у 1939-1941 рр. місто над Сяном через 75 років після війни знову стало центром протистояння. Чому в Перемишлі польські націоналісти напали на мирну ходу греко-католиків і православних?


26 червня у м. Перемишль група агресивно налаштованих молодиків намагалася перешкодити в процесії греко-католиків і православних, які після панахиди за українських Героїв йшли з собору на місцевий військовий цвинтар. Ця молитовна хода відбувається щороку, починаючи з 20-х років минулого століття. Її проводять для вшанування українських воїнів ЗУНР, які загинули в таборі для військовополонених біля Перемишля після завершення Першої світової війни і поховані на місцевому цвинтарі. Його наприкінці 1918 р. створили… представники військової адміністрації Юзефа Пілсудські! Це було помстою за проголошення тут Української Народної Ради Перемишля.
Як повідомила українська редакція «Польського радіо», голова «Об’єднання українців у Польщі» Петро Тима каже: раніше також траплялися атаки на заходи української меншості у місті над Сяном, але таких зухвалих нападів ще не було.
Після недільного інциденту поліція затримала 23 особи. Звинувачення висунуто 9 громадянам РП. Поліція не виключає, що після детального вивчення доказових матеріалів, звинувачення будуть висунені й іншим особам. Нападникам загрожує до двох років позбавлення волі.
Випадок у Перемишлі схвилював і Блаженнішого Святослава, Предстоятеля УГКЦ.  Тим паче, що напад на мирну ходу стався у Неділю всіх святих, а відбувалася вона під проводом архиєпископа і митрополита Перемишльсько-Варшавського УГКЦ Євгена (Поповича). У ній брали участь священики, монахи і монахині, учні місцевої української школи та кілька сотень вірних.
Подякувавши польській поліції за оперативну роботу, він наголосив:
«Ми рішуче засуджуємо такі прояви крайнього націоналізму. Така поведінка не сумісна з честю, гідністю і покликанням європейського, а тим більше християнського народу».
Слід зауважити, що з доброї волі польської сторони Президент України Віктор Ющенко в вересні 2009 р. офіційно відкрив тут Український культурний центр. Щоправда, його польський колега Лєх Качинські на цей захід не приїхав. Зате від Волині була представницька делегація, яку очолював тодішній голова облдержадміністрації і нинішній Луцький міський голова Микола Романюк.
Чи стане Перемишль містом поєднання українсько-польської історії і сьогодення, а чи нагадуватиме повоєнний Берлін, розділений навпіл бетонною стіною ненависті, покаже найближче майбутнє.
Наш кор.
На фото Дарека ДЕЛМАНОВІЧА, Агенція РАР: польські радикали напали на мирну ходу.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%