Лондонкапут
На референдумі у Великій Британії більшість громадян «туманного Альбіону» проголосувала за вихід із Європейського Союзу. Чи стане цей крок початком кінця ЄС, як це було у випадку з СССР після «параду суверенітетів» Росії, Білорусі й України? І чим загрожує нам демарш британців-євроскептиків?
Основна причина винесення на загальнонаціональний референдум питання про подальші стосунки з ЄС, підсумки якого є обов’язковими до виконання – це втомленість основної маси населення величезним напливом біженців і незаконних мігрантів. Те, що за повної бездіяльності офіційного Брюсселя, відбулося минулого року з країнами Західної Європи, де поселилося кілька мільйонів арабів, налякало Велику Британію, яка не хоче розмінювати свій забезпечений спосіб життя на існування в умовах тотальних соціальних виплат «чужоземцям». Прем’єр-міністр Девід Кемерон, як і вся виконавча влада країни, також показали повну неспроможність пояснити співгромадянам, що потік біженців і нелегалів самій Англії, Шотландії, Уельсу і Північній Ірландії нічим не загрожує.
Чому? Бо Велика Британія не підписала Шенгенську угоду, тому зберегла за собою автономний візовий режим. Іншими словами: навіть якщо у вас була віза, що давала можливість відвідати більшість країн ЄС, то для поїздки на «туманний Альбіон» потрібно було б оформляти ще одну – британську. Таким чином, контроль за рухом мігрантів був і залишається в руках лондонської влади. А що там справді побільшало представників некорінних народів з-за меж океану, то це – наслідок власної політики Великої Британії: колоніальної! Саме з країн, які були колишніми колоніями і які залишилися в сфері впливу «коронованої держави», і їдуть на постійне місце проживання сотні тисяч «нових англійців»…
Друга небезпека для цієї острівної країни – загроза розвалу. Результати референдуму показали, що, наприклад, населення Шотландії виступає за присутність у ЄС. Ще раніше шотландці, які мають власний парламент і уряд, а колись були незалежними, неодноразово заявляли про те, що прагнуть повного відновлення суверенітету. Лондон зумів пригальмувати цю ініціативу, але зараз Единбург уже нічого не стримує: він може відновити статус-кво і залишитися в ЄС.
Третя небезпека, яка теж стосується самої Великої Британії, це загроза для її власної фінансово-банківської та економічної системи. Хоча б тому, що після того, як волю народу про припинення членства в ЄС буде імплементовано, місцевому бізнесові доведеться платити великі податки, аби постачати свої товари та послуги в Західну Європу. А та, схоже, вже приготувалася до «британського демаршу» на всі 100. Тим паче, відтепер уже ніхто не зможе конкурувати на континенті з Німеччиною і Францією…
Єдине, що втішає: вакуум, який виник після виходу Великої Британії, може заповнити Україна.
Володимир ДАНИЛЮК.
- Коментуйте FaceBook
- Коментуйте ВКонтакте
ТОП Новини
На Волині в ДТП загинуло троє прикордонників На пошуки голови-втікача – аж у Канаду Петиція про відставку: ні культури, ні інформаційної політики… На Волині засудили громадянина України, який служив росії Бій у Шебєкіно: все в диму… Волинянина судитимуть за незаконне придбання бурштину на понад 155 тис. грн В «Ягодині» прикордонники виявили таблетки наркотичної та психотропної дії Волинські борчині привезли нагороди із Сербії На Волині проходить шаховий турнір Шпигун із білоруським паспортом і досвідом війни в Афганістані- Опитування
- Результати