Нема книги без інтриги

Нема книги без інтриги

Поєднати приємне з корисним вирішили бібліомани селища Локачі. Прямо просто неба вони влаштували читальню!

«Бібліотечна парасолька» (а саме так іменується літній читальний зал) щодня збирає десятки любителів книги та преси. Інтриги додають баталії шашкістів. Ерудити тут піднімають рівень ІQ. Гості малюють, декламують. І тільки любителям почитати в тиші щастить не завжди: бібліотечна парасолька сповнена щебету малечі від ранку й до вечора.

– Така ідея для Волині не нова. Проте на Локачинщині експеримент із літнім читальним залом проводимо вперше, – зізнаються фахівці центральної районної бібліотеки.
Аби поспілкуватися предметніше, відходимо вбік. Адже під парасолькою триває турнір із шашок, і емоції його маленьких учасників аж зашкалюють!
– Так-от, – продовжує Алла Науменко, – до літнього читального залу запрошувати як гостей, так і давніх шанувальників ми почали з кінця червня. Наскільки він став популярним – бачите самі, – показує Алла Олександрівна на зграйку школярів.
– Відкриття старалися зробити якомога святковішим: із іграми, лотереями, конкурсами, – долучається до розмови заступник директора по роботі з дітьми Людмила Шпиняк. – Якісь подарунки забезпечили власними силами, щось дали спонсори. До речі, саме за сприяння місцевих бізнесменів нам узагалі вдалося реалізувати подібний проект. Підприємець Бобрик, поруч із магазином якого розташувалася літня читальня, допоміг зі встановленням парасольки та бруківкою біля неї. Завдяки небайдужості локачинців маємо стола і стільці.
– Словом, з миру по нитці – читачам дозвілля, – каже ще один бібліотекар Галина Марчак. – А охочих тут відпочити щодня до 20 людей приходить. І не тільки дітей.
Серед відвідувачів літнього читального залу – більшість школярів. Однак люди старшого віку також приходять. Художню книгу хіба погортати вдасться, – атмосфера надто весела. А от переглянути журнали і газети на свіжому повітрі – завжди будь ласка.
– Дорослі забігають новини в пресі дізнатися. Учням середніх-старших класів подавай цікавинки на зразок «Кулі» чи «Професора Крейда». А наймолодшим пропонуємо журнали «Барбі», «Лунтик», «Губка Боб і друзі», – перераховує Людмила Шпиняк. – У бібліотечній системі я майже 40 літ, і, ви знаєте, читацькі вподобання за цей час кардинально змінилися! Раніше дитинка приходить – маленьку книжечку з малюнками бере. Сьогодні ж «тоненькі» – відпочивають! Малечі подавай книгу товсту, велику, гарну. Тож саме такі й мусимо купувати.
Хоча темп життя нині такий, що для книги, здається,  часу немає, проте в Локачинській районній бібліотеці читачів завжди вистачає. Причому як друкованих, так і електронних видань.
– Уже зараз до мене в читальний зал постійно приходять відвідувачі, аби в Інтернеті знайти новинки літератури, підготуватися до ЗНО чи дізнатися його результати. А з нового навчального року відвідувачів іще більше стане. Адже ми перемогли в третьому раунді конкурсу «Бібліоміст». А це означає, що невдовзі по два комп’ютери отримають три сільські бібліотеки району, на п’ять комп’ютерів поповниться наш читальний зал і на чотири – дитяча бібліотека, – ділиться приємним Алла Науменко. 
Попри слова скептиків, що книга – пережиток минулого, протилежної думки мої співрозмовниці:
– Щодня люди приходять за тією чи іншою літературою. Дуже багато читають, приміром, педагоги. Особливо цікавлять сучасні українські автори: Марія Матіос, Оксана Забужко. Користуються попитом галузева й довідкова література. Учням завжди потрібні програмові твори. Традиційно студенти приїздять на вихідні додому, аби саме в нашій бібліотеці без проблем узяти дефіцитну в місті книгу.
Щоби задовольнити потреби читача, абонемент Локачинської ЦРБ щороку поповнюється книжковим фондом. Тисячу примірників, зізнаються спеціалісти, – малувато. Проте все куплене є дійсно затребуваним.
– Окрім цього, бібліотека наша – місце змістовного дозвілля, – зауважує Алла Науменко. – Кожної пори року проводимо якесь свято. Взимку, скажімо, разом зі старшокласниками розважалися в День Валентина: пісні, конкурси, подарунки. Я навіть здивувалася, наскільки активно до заходу долучилися учні.
– На весняних канікулах – традиційний тиждень читання. У травні на свято мами разом із відділом сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації зібрали діток-інвалідів. Не оминули увагою День захисту дітей. Щороку співпрацюємо з літнім табором «Веселка». Завжди гарний настрій дарує «Подорож у країну Читалію». Зараз ось під «Бібліотечною парасолькою» влаштовуємо ігри та розваги. А щоби дітям настрій іще більше підняти, в запасі маємо хай невеличкі, але подарунки, – і Людмила Шпиняк дістає з торбини розмальовки, наклейки, сувеніри, які часто кріпляться до дитячих журналів. Тож доки інтрига на шашковому турнірі триває, кожен із гравців сподівається: щось із тієї торбинки дістанеться і йому.
Оксана БУБЕНЩИКОВА.
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (264) - 86%
Пізно (10) - 3.3%
Яка різниця? (8) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (13) - 4.2%
Мені байдуже (11) - 3.6%