Громадський контроль

Громадський контроль

На Брищенському полігоні виявлено небезпечний вантаж

Вчора на Брищенському полігоні громадські активісти виявли вантаж люмінесцентних ламп, які намагалися загорнути у землю. Довелося викликати поліцію та працівників управління ДСНС України у Волинській області.

– Це було після 22 год. вечора, – розповідає житель с. Брище і депутат Рокинівської селищної ради Луцького р-ну Олег Лукашевич. – Такі лампи мають утилізуватися за додаткову плату з дотриманням певних правил безпеки. Адже в них містяться пари ртуті, що загрожує навколишньому середовищу та здоров’ю людини.Звісно, ми забили на сполох і, хоч був уже пізній час, домоглися, аби на місце події прибули відповідні служби.

Вони й виявили близько 200 люмінесцентних ламп.  Уже проведено розслідування, відома фірма-власник та прізвище посадовця, який дав дозвіл на вивіз небезпечного вантажу.

– Наше село і так потерпає від смороду та сміття, – каже Олег Лукашевич. – Жителі з острахом п’ють воду, бо ж вона часто – незрозумілого кольору. Якось у брищенців з’явилася надія, що стан кардинально зміниться, адже знайшовся іноземний інвестор, який виявив бажання збудувати тут сміттєпереробний завод. Виділив навіть частину коштів, та їх, схоже, розікрали, інвестора ж в Україну не пустили і він пішов…

 Натомість тут збудували сортувальну лінію, яка, за умовами договору, мала б відбирати 70 відсотків вивезеного сміття, а 30 захоронювати. Натомість сортує лише від 5 до 20 відсотків… Тепер ось хочуть побудувати піч для спалювання сміття… Вже приїздили її будівничі… Оглядали територію… На думку депутата і громадського активіста, ці печі не пройшли належної експертизи і якогось технічного випробування… Самі будівничі вперше зіткнулися з таким проектом, не можуть пояснити, як піч працюватиме, скільки коштуватиме для бюджету і головне, чи буде оснащена спеціальними фільтрами, відтак не шкідлива для довкілля і людей. Це звичайний сміттєкрематорій і його дим неодмінно дошкулятиме сільчанам. Члени сільського комітету села переконані, що найкращим виходом із цієї ситуації було би будівництво сучасного сміттєпереробного заводу… Для цього влада має знайти інвестора… Навіть якщо потрібно буде ще почекати рік-два… Крематорій проблеми не вирішить, тільки може загострити і без того вкрай напружену екологічну ситуацію у цьому регіоні.

Сергій Цюриць.

Фото з інтернету.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%