«Машівському бору» – 40!

«Машівському бору» – 40!

«Машівський бір» проводжає українців, що вирушають до Польщі, і зустрічає європейців, котрі через Ягодин їдуть в Україну. Цей ошатний відпочинковий комплекс знаходиться серед мальовничого бору на території Любомльського лісництва ДП «Любомльське лісове господарство» неподалік с. Машів – родинного обійстя всесвітньовідомого письменника Болеслава Пруса. 
– Він уже став візитівкою нашого краю, – розповідає лісничий Любомльського лісництва Андрій Карпович (на фото). –  Ще б пак, ось уже сорок літ дарує людям відпочинок. 
З тих пір тут побували тисячі відпочивальників. Серед них були державні та громадські діячі, митці й артисти, молодь та школярство. Звісно, й іноземці. У «Машівському бору» зупинялися на відпочинок також офіційні делегації… Любомльським лісівникам іноді доводилося їх частувати навіть чорницями і запашним лісовим чаєм. 
– І подорожні, і наші любомльські жителі люблять цей затишний куточок, – мовить Андрій Андронович. – По вихідних усі бесідки зайняті відпочивальниками. Для них тут створено усі необхідні умови. 
За ці роки рекреаційний пункт змінював свій зовнішній вигляд, старі бесідки поновлювалися на нові, мінялася його інфраструктура. Зараз ця відпочинкова територія має відповідні вказівники, інформаційні стенди, ошатну загорожу, бруковані доріжки, які ведуть до комфортних бесідок. Тут є також колодязь, місця для вогнищ, де можна зварити юшку чи приготувати шашлики. Не забули лісівники і про маленьких відпочивальників, облаштувавши для них гойдалки та пісочниці. Вся територія обгороджена і оборана протипожежними розривами. Людям тут комфортно, а лісівникам – спокійно, адже у протипожежному відношенні відпочинок великої кількості людей тут не несе загрози лісовим угіддям. А щоб відпочивальники не нищили дерев, працівники лісгоспу забезпечують їх ще й дровами. 
– Все це робиться задля добробуту і комфортного відпочинку людей, – каже директор ДП «Любомльське ЛГ» Сергій Боярчук. – Взамін просимо їх шанувати працю лісівників, берегти і примножувати природні багатства нашого краю.
Сорок літ при одній із найгомінкіших трас служить для подорожнього і місцевого люду ця чудова лісова дарувальниця відпочинку і доброго настрою. Проект, започаткований лісівниками Волині чотири десятиліття тому, ще за часів, коли лісове відомство Волині очолював Дмитро Телішевський, пізніше підхопили лісівники інших областей України. Все ж найбільшого розвитку він набув на Волині, де на сьогодні збудовано 97 великих і понад 650 малих рекреаційних пунктів у всіх лісових угіддях, побіля усіх автотрас, що проходять областю. 
– На ці потреби державні підприємства Волинського ОУЛМГ загалом уже витратили 2 млн 760 тисяч гривень, – каже начальник Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Кватирко. – Рекреаційні пункти – це лише частина внеску лісівників у добробут волинян та розбудову державної інфраструктури України.
І ця робота, запевняє очільник лісової галузі Волині, буде продовжуватися. До кінця року працівники державних лісопідприємств ВОУЛМГ облаштують ще 3 великих рекреаційних пунктів і вийдуть на першу сотню. 
Сергій Цюриць.
На фото: «Машівський бір».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (503) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%