Добрі сусіди - заможні сусіди

Добрі сусіди - заможні сусіди

Наперекір скептикам, Європейські дні добросусідства не просто відбулися, а й стали рекордними за кількістю учасників.

Відкривати кордони добрим сусідам уже багато літ є в Шацьку та Влодаві хорошою традицією. Тож щороку зростає кількість і Днів добросусідства, і охочих узяти в них участь.
– Програма 2013 року була більш ніж насичена, адже протягом шести днів ми проводили конференції та бізнес-форуми, організовували творчі виступи і спортивні змагання, залучали артистів та народних умільців. Не дивно, що за кількістю учасників Дні добросусідства стали ще популярнішими й побили тогорічний рекорд, коли 24 тисячі українців та поляків перетнули мостом єдності Західний Буг, – розповів заступник голови Шацької райдержадміністрації Сергій Пархонюк.
Оскільки це міжнародне свято давно вже вийшло за рамки «заходу для галочки», то під час конференції «Наше Полісся – наш Буг», котра 9 серпня відбулася у Волі-Угруській, учасники зустрічі піднімали дійсно стратегічні питання, основне серед яких – розбудова переходу Адамчуки – Збереже.
– Впродовж тривалого часу влада України та Польщі говорить про важливість цього об’єкта. Хотілося б пришвидшити процес. Тому, виступаючи на конференції, я запропонував забезпечити техніко-економічне обґрунтування щодо розбудови пунктів перетину кордону. Тобто екологи, соціологи, інженери, прикордонники, інші служби могли би озвучити своє бачення перспективності й окупності спорудження подібних об’єктів. А це би стало козирем, якби включити витрати з розбудови Адамчуки – Збереже в котрийсь із європейських проектів, – переконаний наш співрозмовник.
Яскравим підтвердженням сказаного є порівняння польського озера Біле та шацьких Світязю й Пісочного. Завдяки європейським коштам поляки забезпечили таку інфраструктуру (дороги, будинки відпочинку, пляжі), що в них у погожу днину на берегах Білого може одночасно відпочивати до 100 тис. туристів! У нас же такого самого розміру Пісочне приймає максимум 3 тис. відпочивальників, а значно більший за площею Світязь – лише до 17 тис. туристів за день.
– Дай нам перехід Адамчуки – Збереже, відстань від Білого до Світязю становила би 25 кілометрів замість нинішніх 100 – через «Ягодин», – наводить аргументи Сергій Пархонюк. 
До речі, для бізнесменів Дні добросусідства також відкрили перспективу. Адже волиняни на запрошення іноземних колег стали учасниками ІІ Поліського форуму підприємців.
– Оскільки нашу сторону представляли деревообробники та пекарі, то оглянути саме такі об’єкти нам запропонували в Польщі. Поки що форум не приніс підписаних угод, але вже допоміг налагодити потрібні зв’язки. А їх продовженням стане ІІІ Поліський форум підприємців, який домовлено наступного року провести у Любомлі, – зазначив Сергій Степанович.
Найбільш насиченим став третій день міжнародного заходу. Адже в неділю голова Шацької райдержадміністрації Володимир Найда і староста Влодавського повіту Вєслав Холачук здійснили візит дружби та по обидві сторони Західного Бугу привітали учасників Європейських днів добросусідства. А позаяк і погода була сприятлива, то майже 9 тис. українців та поляків перетнули в неділю міст єдності. 
– Приємно зазначити, що в понеділок та вівторок офіційних заходів не передбачалося, однак люди все одно перетинали кордон і вносили корективи у сценарій святкувань, – продовжив Сергій Пархонюк. – Серед таких – іноземна делегація, котра просила сприяння, аби відвідати польські поховання на теренах Волині.
Традиційно популярними були велопробіг, змагання рибалок, що проводилося в середу, і четверговий турнір із міні-футболу, в якому м’яча ганяли прикордонники обох держав.
Та за всіма цими заходами проглядалося основне – бажання підтримувати добросусідські стосунки. Тож коли журналісти запитали в Сергія Пархонюка про інцидент, що в Луцьку стався з президентом Коморовським, заступник голови райдержадміністрації зауважив:
– Якщо чесно, за всі шість днів святкувань жоден поляк і жоден українець про те не згадав. Із Влодавою ми настільки давні партнери, що спільними зусиллями змогли залучити мільйони євро для поліпшення життя наших людей. І за цими клопотами просто не маємо часу гратися в політику.
Оксана БУБЕНЩИКОВА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (582) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%