Футбольний "експорт": назад у минуле?

Футбольний  Від іспанських "Бетиса" та "Вільярреала" до грецького "ПАОКа" чи болгарського "Лудогорця" - вже тепер екс-гравці української Прем'єр-Ліги заповнюють склади клубів з різних куточків Європи. Тепер елітний дивізіон нашого чемпіонату доведеться уявити ще й без нашого земляка Артема Федецького: напередодні він підписав контракт з клубом німецької Бундесліги - "Дармштадтом".

Екс-захисник "Дніпра" - не перший українець, який боротиметься за "Срібну салатницю". До нього таких футболістів було ще дванадцять. Найуспішніші з них - Віктор Скрипник, Юрій Максимов, Андрій Воронін чи ще один волинянин Анатолій Тимощук - добре знайомі навіть сучасним вболівальникам. 
Інша справа, що сам "Дармштадт" (до речі, одна з найстаріших команд Німеччини) навряд чи "хапне" зірку з неба бодай у вигляді виходу до єврокубків. Тому від цього стає трохи сумно: команду, яка ще рік тому на рівних грала проти "Наполі" чи "Севільї", за той самий рік "розібрали" європейські клуби середньої величини. І саме тому вже й не дивно, що один з лідерів луцької "Волині" Івіца Жуніч змінив багаторічного учасника нашої "еліти" на новачка російського чемпіонату - "Оренбург", а Андрій Богданов їздив на перегляд до команди, яка вийшла до того ж елітного дивізіону в Данії лише завдяки збільшенню (а ми вже й забули, що це таке) кількості учасників.
А вже сьогодні партнер Федецького по "Дніпру" та національній збірній Роман Зозуля підписує контракт з іспанським "Бетисом". "Це ж добре" - скажете ви, і будете праві. Ось тільки наш чемпіонат відтепер все більше нагадуватиме старі-добрі 90-ті, де будь-які амбіції місцевих гравців обмежуватимуться неймовірним бажанням просто виїхати звідси (можливо, транзитом через Київ)... А, можливо, ми просто повертаємось на своє місце, не балуване грошовими мішками олігархів? Можливо, це дасть поштовх, врешті-решт, до розвитку нашої молоді? Тільки б це давали сьогоднішні умови "паріматчів" та "фаворитспортів". If you know what I mean...
З надією на те, що колись наші земляки рівня Тимощука чи Федецького на потіху рідній публіці дограватимуть вдома. Так може й глядачів на "Авангард" повернемо?
Дмитро КУЗНЕЦОВ.
На фото прес-служби ФК "Дармштадт": Артем Федецький. 


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (595) - 86.2%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%