Чому Волинь в рот води набрала?!

Чому Волинь в рот води набрала?!

Втомившись від бездіяльності всіх гілок волинської влади та самоврядування, а також – народних депутатів України, які мають стосунок до нашої області, «Волинське братство» у Києві 28 липня провело засідання, на якому ухвалили текст гострої заяви щодо спроби польського парламенту назвати трагічні події 1943 р. не братовбивчим конфліктом, а «геноцидом поляків».


Як відомо, 12 липня у сусідній Польщі щороку відзначається як день пошанування польських жертв «Волинської різанини». Цього року Варшава пішла ще далі: дві палати парламенту РП ухвалили заяву, де про українських жертв протистояння під час Другої світової війни не згадано зовсім, тоді як число убитих поляків оцінюється як 100 тисяч, а причиною геноциду названо злочинні дії українських націоналістів як вияв «геноциду».
І хоча 14 липня відбувалося пленарне засідання облради. В його порядок денний ніяка депутатська фракція не внесла проекту тієї чи іншої заяви з цього сумного приводу. Відтак, лише 28 липня, як повідомили у прес-службі «Свободи», в апараті облради зареєстровано проект звернення до найвищих органів української та польської влади з приводу «різанини».
Зрозуміло, що з ухваленням (або неухваленням) цього документу доведеться чекати аж до осені…
Але як повідомив співголова МГО «Волинське братство», народний депутат кількох попередніх скликань Сергій Шевчук, текст заяви принциповий, жорсткий і такий, що спонукатиме владу всіх рівнів до адекватних дій.
«Нам узагалі було дуже дивно, що на Волині ніхто публічно не виступив на захист історичної правди та досі не ухвалив жодного офіційного документа!», – наголосив Сергій Володимирович.
Найближчим часом «Волинська газета» отримає повний текст заяви, яку й буде оприлюднено.
Роман УСТИМЧУК.
На фото Сергія ШРАМЧУКА: обеліск в с. Полапи Любомльського р-ну, де покояться серед інших і місцеві жителі української національності – жертви польських бандитів із «пляцувки» в с. Острувки.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%