Відомо, хто представлятиме Волинь у парламенті 2017 року

Відомо, хто представлятиме Волинь у парламенті 2017 року Ледь відшуміли баталії дочасних виборів народного депутата України в Маневицькому окрузі №23, де перемогла представниця «УКРОПу» Ірина Констанкевич, як у Києві та Луцьку уже розробляють стратегію наступного «волевиявлення». Воно відбудеться або восени, або весною 2017-го.  І карта Волині вже розділена. Але вікна «керуючих кабінетів» світяться навіть уночі. І на Волині, і далеко за кордоном...


Незважаючи на те, що під час минулих виборів депутатів місцевих рад Верховна Рада України запровадила доволі прогресивну виборчу систему, коли кожна партія висувала своїх представників у кожному конкретному окрузі (лідер списку був гарантовано депутатом), київські аналітики зробили висновок: багато хто з тих, хто реально фінансував кампанію і балотувався кандидатом, заповітного мандату не отримав. Тому з останніх сил олігархічно-клановий режим буде зберігати стару систему, коли частина нардепів оберуть за закритими списками партій, а другу половину – в мажоритарних виборчих округах.

Враховуючи, що витрати для проходження кандидата з 50 млн грн. сягнуть до 100 млн грн., то навіть участь у 5 округах нашої області – заняття не для бідних. І не для «не розкручених».

То хто ж виграє в результаті позачергових виборів, у проведенні яких уже ніхто не сумнівається? Бо ж народ терпіти тотальне зубожіння і безкінечну війну далі терпіти не буде...

Аналітики стверджують (з проханням не афішувати їхніх прізвищ та соціологічних фірм), що фактично вже відомі, хто або що отримає посвідчення нардепів на Волині.

Отже, в порядку черговості округів.

Володимир-Волинський, №19.

Нині діючий нардеп – Ігор Гузь. Політик, який за роки своєї діяльності (від депутата Луцької міськради до заступника голови облради) змінив з десяток партій. Нині він представляє яценюковий «Народний фронт», структуру, яка є політичним трупом, незважаючи на присутність у більшості. Ігор Володимирович уже делікатно повідомив, що «молоді депутати» подумують над новим політичним проектом, і це, в поєднанні з його новітнім досвідом на порожньому місті створювати «благодійні фонди» та «незалежні медіа-ресурси», свідчить тільки про одне:  харизма, досвід і ресурс знову допоможуть п. Гузю стати нардепом. Але – не в окрузі, який він нині представляє, бо лозунг «Ігор прийде – порядок наведе!» з тріском провалився. Ігор при йшов, а ключові проблеми Нововолинська, Володимира-Волинського чи тих же ж Іванич так і не вирішені. А тотальна контрабанда на Любомльщині, яку він би мав припинити, тільки посилилися. Тому Ігор Гузь плавно перейде до рідного Луцька, де є округ №22... Натомість цю територію опанує «Свобода», яка вже була представлена нардепом Євгеном Мельником, а нині може бути «закрита» першим заступником голови облради Олександром Пирожиком. Переваги очевидні? Олександр Веніамінович, по-перше, отримав досвід на виборах в окрузі №23, а, по-друге, свого часу навчався у Володимир-Волинському педучилищі. Він тут не чужий. Та й Олег Тягнибок не збирається всю Волинь віддати на відкуп сильнішим політичним гравцям. І, мабуть, уже з ними домовився.

Горохівський округ, №20.

Якщо нічого кардинально не зміниться, і Президент Петро Порошенко перебуватиме на чолі держави, а його «права рука» Юрій Луценко посідатиме посаду Генерального прокурора, то мало хто сумнівається, що керівник фракції «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Володимир Бондар знову повернеться на територію, де він активно працював 2 роки тому. Крім лідерства Володимира Нальковича в нинішній меншості обради увагу привертає його скромна, але впливова посада радника керівника Держлісагенції України. Вона дає можливість накопичити вагомий потенціал. І він неодмінно спрацює, коли оголосять вибори, і Володимир Бонрар, який у жовтні 20140го здобув другий результат, зійдеться в протиборстві ще з одним представником потопаючої фракції парламенту («Воля народу») Сергієм Мартиняком. Незважаючи на старі заслуги, і не дивлячись на те, що він уже вдруге поспіль представляє округ №20 в парламенті, без Бориса Клімчука та Ігоря Єремеєва він – один у полі воїн. Навіть той факт, що цілий рік Сергій Васильович жодного разу не зявився на сесію облради, свідчить: він або вже здався, або оголосить про це найближчим часом. Єдине, що стримує, так це бізнес, який без депутатського мандату зазнає нищівної атаки... Тому Володимир Бондар уже фактично новий депутат Верховної Ради України в окрузі №20.

 Ковельский округ,  №21.

Один зі співзасновників групи компаній WOG Степан Іваахів, який після трагічної і передчасної смерті натхненника та лідера бізнесу Ігоря Єремеєва волею долі опинився на чолі гігантської структури, як показало волевиявлення на Маневиччині, продемонстрував повну неспроможність захищати інтереси фірми.  Інертність, небажання чи нерозуміння стратегічних напрямків призвели до того, що в цьому окрузі на противагу Ірині Констанкевич не було виставлено нікого, хто міг би сказати: я продовжу справи Ігоря Єремеєва. У поєднанні зі знищенням самим Степаном Івахівим власних медіа-ресурсів, втратою кадрового потенціалу, який і забезпечив йому перемогу в цьому окрузі, а потім працював на злісного конкурента,  картина вимальовується безрадісна: Степан Івахів – це парламентська пенсія. І ніяка «Воля народу» (після переслідувань соратника Олександра Онищенка) вже не допоможе. Тому Ковельський округ №20 – фактично вільний. І його опанує лідер «УКРОПу» Ігор Палиця. Або сам особисто, або – через довірену особу. Хоча... карти можуть сплутати особи «другого ешелону», які пригрілися на цій стратегічній території, обзавелися мінімальними, але легальними посадами, а ще – знають, що таке контрабанда, звідки вона везеться і кому повертається готівкою. Перелік прізвищ цих доморощених «Корейків» складає мінімум 10 осіб.

Луцький округ, №22.

Що корінний ковельчанин, син вічного голови ковельського суду Ігор Лапін знову на хвилі патріотизму, одягнувшись у камуфляж і розповідаючи під стягами провладного «Народного фронту» про своє геройство чи, наприклад, добудову початого Борисом Клімчуком спорудження комплексу школи №27 у Луцьку, знову підтвердить свої депутатські повноваження, це – утопія. Треба знати лучан: на відміну від поліщуків чи «смиренних» ковельчан або горохівчан. вони двічі на ті самі граблі не наступають. Ні Олександр Гудима, ні Микола Жулинський, ні Олександр Свирида, ні Володимир Бондар два рази підряд у Луцьку не вигравали. Це – вирок. Лучани як одностайно довіряють кандидатам у нардепи, так і, споглядаючи на їхню неадекватність, так само дружно дають відкоша «слугам народу». А ще коли точно усвідомили, що Ігор Лапін і Луцьк, це те саме, що Земля і Марс, будуть шукати когось свіжішого і ріднішого. І ось тут постать Ігоря Гузя вирине, як шанс на порятунок. А що наразі вони обидва в фракції «Народний фронт», це – дрібниця. За кілька місяців усе зміниться... Такої партії просто не буде. Х то повірить, що вона за перший квартал цього року на всі українські структури легально витратила  11 тис. грн?

Маневицький округ, №23.

Не забуваючи, як усі основні політичні сили фактично без бою здали свої інтереси головному представнику «УКРОПу» на Волині, голові облради Ігорю Палиці, можна не сумніватися: «вотчина Ігоря Єремеєва» вже давно перейшла в спадщину іншим. Тим паче, що перемогу тут здобула харизматична і доволі самостійна Ірина Констанкевич. І це не проблема, що нині про активну роботу Ірини Мирославівни в своєму окрузі не говорять не те що її ідейні противники, але й навіть політичні союзники: вона прийшла сюди всерйоз і надовго. Системно, конструктивно і вагомо. І – особисто.  Хто б не посягав, неодмінно отримає відкоша. Навіть представники президентської партії, які на минулих виборах швидше імітували боротьбу, ніж нею займалися. Чи «радикали», які радіють третьому результату, не розуміючи, що другий, третій чи десятий – це поразка.

Підсумок.

Вибори у Верховну Раду України відбудуться раніше, ніж спливе термін повноважень нинішнього парламенту. Соціально-економічний колапс, який є нині, а лише поглибиться восени, призведе до дочасних виборів. Найімовірніше, волевиявлення призначать на березень 2017-го, в соті роковини жовтневого перевороту. Виборче законодавство або поміняють, або ні. І це абсолютно несуттєво. Бо змагатися за мандати будуть у всіх 5 округах Волині.

Цілком зрозуміло, що в перегони втрутяться старі та нові політичні сили, а також харизматичні особистості. Можуть бути рокіровки. Наприклад, Ігор Гузь повернуть в «насиджений» Ковельський округ №21, а Ігор Палиця нагадає, що був народним депутатом від Луцького округу №22. Не виключено, що спробує підвести голову «Батьківщина» в особі Ковельського міського голови Олега Кіндера (але – собі на голову). Ясно, що не будуть брати участі в перегонах «аксакали» Володимир-Волинський міський голова Петро Саганюк, Нововолинський міський голова Віктор Сапожніков. Рішення Луцького міського голови Миколи Романюка – за ним самим... З ним рахуються, а тому – поважають...

Тому, за невеликими похибками,  вже зараз цілком ясно: область представлятиме один представник «БПП «Солідарність» (найімовірніше, Володимир Бондар), Ігор Гузь (незалежно від партії), висуванець «Свободи» (мабуть, Олександр Пирожик), і – два «укропівці» (Ірина Констанкевич, Ігор Палиця або довірена йому особа).

Всі інші можуть і далі відпочивати. І переживати, щоб зберегти те, що в них є... Найцікавіше, що не вбережуть.

Світлана КРАПКА.

 Карикатура Depo.ua

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (581) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%