Крок до канонічної автокефалії

Крок до канонічної автокефалії

Навіть князь Володимир у столиці, піднявши однією рукою хрест, з іншої не випускає меча, щоб боронити нашу рідну землю.
28 липня 2016 р. Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет взяв участь у спільній молитві та урочистих заходах з нагоди Дня хрещення Київської Руси-України. Захід відбувся на Володимирській гірці біля пам’ятника святому рівноапостольному князю Київському Володимиру Великому. 
На велелюдні урочистості прибуло найвище керівництво держави, а також – посланці Волині з числа простих вірян та ветеранів АТО. Це стало своєрідною альтернативою хресній ході, яку організувала напередодні УПЦ Московського патріархату. Мало того: це – логічне продовження великої справи за становлення в Україні Єдиної помісної православної церкви, практичні дії з реалізації якої вже розпочалися в Константинополі.
Звертаючись до присутніх на Володимирській гірці, Президент Петро Порошенко зазначив, що князь Володимир як мудрий і далекоглядний державний діяч відчув могутній потенціал християнства і, зробивши вибір на користь хрещення Русі, заклав непохитний фундамент під українську державу. І перші єпископи й священики до Русі прибули саме з Константинополя.

«Константинопольська церква для нас була, є й буде Церквою-матір’ю, до якої ми, її чада, зверталися і будемо звертатися по допомогу, в тому числі у подоланні розділення, яке сьогодні болить православним українцям», – зазначив Глава держави.
Президент привітав присутнього на урочистих заходах високоповажного представника Його Всесвятості Варфоломія, архієпископа Тельміського Іова:
«Перекажіть, владико, Його Всесвятості, що Православна церква в Україні потребує невідкладної уваги з боку Вселенського Константинопольського престолу. Він – єдиний, хто спроможний допомогти православним України об’єднатися та врегулювати канонічний статус Української церкви в структурі світового православ’я».
Президент підкреслив, що згідно соціологічних опитувань дедалі більша кількість православних громадян України хочуть мати єдину помісну автокефальну церкву – «церкву, євхаристійно й молитовно поєднану, але адміністративно незалежну від інших церковних юрисдикцій. Це історичний тренд, який не може оминути й Україну».

Тому з великою надією в Києві сприйняли звістку про те, що Священний синод Константинопольського патріархату створює спеціальну комісію для розгляду заяви українського парламенту.
Патріарх Філарет, який звернувся до присутніх на урочистостях, наголосив, що коли буде в Україні Помісна церква, тоді буде міцною Українська держава. «Господь створює умови для визнання і об’єднання українського православ’я в єдину Церкву. І ми бачимо ці умови. Це і те, що Верховна Рада своєю більшістю виступила за надання Українській Православній Церкві автокефалії.
Це свідчить, що український народ підтримує ідею створення єдиної Помісної церкви в Україні. Ми й надалі будемо робити все для того, щоб досягти цієї мети. Коли досягнемо цієї мети, то буде мир. Тому що Росія не наважиться воювати з державою, яка всередині міцна. Бо зараз вона навпаки робить все для того, щоб розділити українське суспільство. Але ви бачите, що розділити нас неможливо. Всі ті страждання, які наш народ терпить, навпаки об’єднують нас в єдине ціле», –  сказав Предстоятель церкви.


Символічно, що в столиці побувало понад два десятки наших земляків із числа учасників Спілки воїнів АТО Волині та «Самооборони Волині», які виявили бажання надати допомогу у забезпечені громадського порядку під час ходи вірян УПЦ Київського патріархату. 
«Наша група була задіяна у супроводі владик та Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. З завданням справилися на відмінно. Таку оцінку нам поставили різні правоохоронні структури. Та й служителі Церкви – також. І це саме той момент, коли за волинян зовсім не соромно, – розповів один із учасників, член Громадської ради при облдержадміністрації Олександр Ніколайчук. – І ще одна деталь, на яку треба звернути увагу. Один із силових підрозділів на шляху нашого слідування (не називатиму свідомо, бо соромно за таких «правоохоронців») на гасло: «Слава Україні!» відповів: «Слава... Слава...».
Світлана КОМА.
На фото Олександра НІКОЛАЙЧУКА і прес-служби УПЦ Київського патріархату: виступ Петра Порошенка; Патріарх Філарет; хода на вул. Богдана Хмельницького; серед прочан – колишній депутат Луцької міськради Олег Чернецький; волинські волонтери на столичному майдані.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%