Земля гуде

Земля гуде

Якщо не зупинити спроб рейдерського захоплення орендованих земель, а також не примусити окремих латифундистів сплачувати податки за оброблені гектари, то слідом за «бурштиновим Клондайком» область може поглинути дев’ятий вал земельної вакханалії.
«Волинська газета» в публікації «Віджимання» паїв» від 28 липня ц. р. вже порушувала тему спроб переділу «земельного пирога». В них задіяні як окремі нечисті на руку «бізнесмени», так і приватні силові структури та цілі юридичні фірми. Правоохоронці, зазвичай, не хочуть втручатися в переділ власності, бо вважають, що це – суто господарські суперечки.
Щоб з’ясувати, чи контролює виконавча влада області процес дотримання чинного законодавства в сфері земельних відносин, на недавньому засіданні Громадської ради при облдержадміністрації заступник голови Володимир Данилюк озвучив відповідне запитання до присутнього там голови облдержадміністрації Володимира Гунчика. 
Володимир Петрович повідомив, що вже підписав офіційний лист на прокурора області Максима Киричука;
«До листа я приклав список підприємств та організацій, які не переуклали на новий термін договорів оренди на земельні ділянки, якими користуються. Попросив прокуратуру розглянути цю проблему в рамках чинного законодавства. Серед них – різні структури. Деякі мають по одному-двох договорів, є й такі, що по 45-50… Це перший крок, здійснений для того, щоб це питання було приведене до вимог норм законодавства. Друга проблема – є дуже багато спорів між суб’єктами підприємницької діяльності з питань, пов’язаних із використання земельних ресурсів. Наприклад, між «Баїв-Україна» і бельгійським підприємством із іноземними інвестиціями. Суди, пересуди…».

Крім цього, він повідомив, що до вивчення проблеми та вжиття конкретних заходів уже залучено правоохоронців:
 «Я попросив прокурора області взяти під особистий контроль розгляд цього питання. Ми з ним мали робочу зустріч, усе обговорили. Ця проблема наразі – питання прокуратури. Бо якщо сьогодні є спори або проблеми, які озвучуються суб’єктами підприємницької діяльності, і вони будуть звертатися в Громадську раду при облдержадміністрації, я як керівник виконавчої гілки влади Волині буду це тільки вітати. А потім вирішу – чи це є компетенція відповідних департаментів та інших структурних підрозділів облдержадміністрації, чи на підставі відповідних рекомендацій потрібно звертатися до правоохоронних органів».
Відтак, проблема в процесі дослідження. І навіть цей один факт примусить багатьох спритників сім раз подумати, перш ніж один раз вдатися до захоплення селянських земель, на яких – чужі врожаї. Бо земля насправді вже гуде від несправедливості і беззаконня…

А що новопризначений прокурор Волині Максим Киричук знає, що забезпечення законності в сфері земельних відносин є одним із пріоритетів у роботі, то на цьому прямо наголошував Генеральний прокурор України Юрій Луценко під час представлення Максима Юрійовича. 
Крім цього, в біографії Максима Киричука крім служби в органах прокуратури є важливий рядок: у 2006-2007 рр. він був першим заступником міського голови в Яворові Львівської обл. А це означає, що новий облпрокурор з власного досвіду знає, як повинна працювати місцева влада, щоб бізнес не перетворювався на порушника.
Сергій ШРАМЧУК.
На фото автора: доки соняшники ростуть, хтось уже ділить землю, де зріє врожай ; облпрокурор Максим Киричук перевірить, хто наживається на селянських наділах; дбайливі господарі зуміли врятувати вирощене зерно.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%