ґетто- зоопарк?

ґетто- зоопарк?

Скандальні гастролі зоопарку вкупі з цирком на тій частині Ковеля, де в 1942 р. гітлерівці розстріляли останніх в’язнів місцевого ґетто, набули міжнародного резонансу. Хоча якби влада в особі міського голови Олега Кіндера вчасно відреагувала на інформаційний запит «Волинської газети» та неодноразові звернення Волинської громади прогресивного іудаїзму, то все могло б закінчитися зовсім інакше.
Телевізійний канал «New Network», зацікавившись публікацією в «Волинській газеті» під назвою «Дорога мертвих» (див. номер від 14 липня ц. р.), а також довідавшись від волинських журналістів, що на місці розстрілу (неподалік нинішнього Палацу культури) влада дала дозвіл на гастролі цирку із зоопарком, розповів про вандалізм у спеціальному випуску.  
Ізраїльське видання «The Time of Israel» також повідомило читачів одразу п’ятьма мовами світу про цей безпрецедентний випадок.

Як мінімум дивуватися, а як максимум – обурюватися та вимагати притягнути винних до відповідальності, є всі підстави. З історичних джерел відомо, що саме в серпні 1942 р. нацисти на старому єврейському кладовищі на вул. Володимирській розстріляли всіх уцілілих євреїв. Згодом «совєти» кладовище зруйнували, залишки надмогильних плит частково присипали асфальтом, частково використали для будівництва дороги у військовій частині, а практично на самому цвинтарі спорудили… Палац культури.
«Вже протягом п’яти років єврейська громада на Волині намагається зробити там меморіал. І кожен раз їм відмовляють. Виходить абсолютно дика ситуація, що в XXI столітті в Україні в 2016 році виходить цілковите середньовіччя… Історія продовжується сьогодні, коли на тому ж місці, де знаходилося древнє кладовище, і де закопані жертви Голокосту, поставили пересувний цирк та зоопарк. І тим самим зробили кричущий вандалізм і наругу над пам’яттю», – сказав журналістам корінний волинянин, директор Українського єврейського комітету Едуард Долінський.

Щоб якось врегулювати ситуацію, «Волинська газета» також звернулася з проханням до Ковельського міського голови Олега Кіндера вивчити цю проблему та врегулювати її. Але замість відповіді журналістам, ковельські чиновники… дали дозвіл, щоб екскременти худоби падали на людські кістки.
Немає ніякої реакції від Олега Олексійовича й досі. Тому будемо сподіватися на конструктивну позицію обласної влади, яка уже «в курсі справи».
Сергій ШРАМЧУК.
На фото Ярослава ГАВРИЛЮКА і з архіву редакції: цирк і зоопарк у Ковелі; поштове підтвердження, що Олег Кіндер отримав редакційний запит до початку гастролей; на місці розстрілу євреїв.  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%