Служити громаді!

Служити громаді!

Народний депутат Ірина Констанкевич навіть під час святкових заходів дбає про людей. Одні з них видобувають торф, другі – споживають торфобрикети для опалення, а всі разом – забезпечують енергетичну безпеку держави.

Кожної останньої неділі серпня працівники вугільної та торф’яної галузей України відзначають професійне свято – День шахтаря. У с. Прилісне Маневицького р-ну, де розташована головна філія державного торфовидобувного підприємства «Волиньторф», на урочистий захід завітали народний депутат від «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» Ірина Констанкевич, гендиректор державного концерну «Укрторф» Андрій Озерчук, заступник голови райради Ігор Терещенко та сільський голова Прилісного Наталія Цісарук.
Директор ДП «Волиньторф», депутат облради від УКРОПу Іван Киричик наголосив, що лише завдяки важкій праці робітників, підприємство виконує програму по видобутку та забезпечує волинські оселі та бюджетні установи  торфобрикетом.
З нагоди свята від голови Волинської облради Ігоря Палиці подяки та почесні грамоти працівникам вручила Ірина Констанкевич.
Сергій Абрамчук, якого відзначили почесною грамотою, розповів: працює на заводі вже 17 років, починав слюсарем першого розряду, нині – бригадир зміни машиністів. Роботою задоволений, бо і зарплата хороша, і ставлення до працівників. Хоча зараз колектив боїться, що вже за два роки «Волиньторф» може зупинитися. Річ у тім, що у 2002 році внесли зміни до Земельного кодексу і всі торф’яники глибиною більше 1 м віднесли до особливо цінних земель. Тож зміна їх цільового призначення можлива лише для об’єктів загальнодержавного значення, тобто тих, які займаються прокладанням нафтопроводів, ліній електропередач. У 2007 році також заборонили зміну цільового призначення земель Державного лісового фонду без погодження з урядом. А саме на території лісів найбільші торф’яники. З часу підписання договору земельної ділянки до початку видобутку торфу проходить два роки. Згідно із процедурою, на погодження у Кабмін проект землеустрою щодо відведення цих земель повинна подати Волинська облдержадміністрація. А цього ще досі не зроблено.
Ірина Констанкевич наголосила, що функціонування торфозаводу торкається як життєдіяльності усіх бюджетних організацій Волині, так і робочих місць для 408 працівників.
«Сьогодні ціна за 1000 кубометрів газу – 7200 гривень, що рівноцінно 2-м тонам брикету. Але ціна останнього – 684 гривні за тону, –  зауважила народний депутат. – Проблема виділення земель під розробку потребує нагального вирішення на державному рівні. Ми маємо досвід приватизації держпідприємств. На жаль, у таких важливих галузях як енергетична, приватизація тягне за собою негативні наслідки. Ці заводи мають залишитись державними і слугувати громаді».
На останній сесії Волиньради новоствореному комунальному підприємству «Волиньприродресурс» з ініціативи голови облради Ігоря Палиці  надали у користування торф’яні родовища у Камінь-Каширському і три торфовища у Маневицькому районах. Як тільки «Волиньприродресурс» отримає дозвіл на їх розробку, «Волиньторфу» не потрібно буде більше «вибивати» площі для видобутку торфу в Кабміні.
Анастасія КОРЕЦЬКА.
На фото автора: Ірина Констанкевич вшановує волинських торфовиків.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (476) - 88.8%
Пізно (15) - 2.8%
Яка різниця? (8) - 1.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.7%
Мені байдуже (16) - 3%