Волинь – у п’ятірці

Волинь – у п’ятірці

Волинь – у п’ятірці

Визначено переможців XIX Всеукраїнського конкурсу-змагання вальників лісу

26 серпня 2016 року на базі ДП «Тетерівське лісове господарство» Київського обласного і по місту Київ управління лісового та мисливського господарства відбулися 19-ті Всеукраїнські конкурс-змагання вальників лісу та 8-й Всеукраїнський конкурс професійної майстерності «Кращий оператор гідроманіпулятора-2016», повідомляє прес-служба Держлісагентства. Учасники Всеукраїнського конкурсу лісорубів – це переможці регіональних відбіркових змагань та команда ВАТ «Мотор Січ».

Проведення фахових змагань лісорубів організовується колегією Державного агентства лісових ресурсів спільно з президією Товариства лісівників України з 1997 року щорічно.

Вальники лісу, а це 26 команд (33 учасника), у тому числі три з лісових коледжів – Лубенського, Малинського та Сторожинецького виборювали титул кращого за професією у п’яти конкурсних змаганнях: звалюванні дерев, монтаж нового пилкового ланцюга, розкряжуваннястовбура комбінованим різом, відокремлення сучків.

У конкурсі професійної майстерності операторів гідроманіпулятора, який проходив паралельно, взяли участь 12 чоловік.

 «Робота вальника лісу не лише вкрай небезпечна, й надзвичайно відповідальна. Адже від його майстерності залежить результат майжестолітньої праці лісівників, якій дбайливо з року в рік вирощували ліс, аби насадження були високоякісними. Майстерність роботи вальникадозволяє отримати із вирощеної деревини максимальний економічний ефект. Висока професійність майстерність, вміння передбачити результат,враховувати особливості кліматичних та погодних умов, сезонність – це фактори, які повинні враховувати у своїй роботі вальники лісу», – зазначивпід час відкриття змагань Голова президії Товариства лісівників України Олександр Яресько.

Створенню безпечних умов праці для  вальників лісу приділяють значну увагу вусіх обласних управліннях лісового та мисливськогогосподарства.

Для прикладу, з метою дотримання безпечних умов праці на заходи з охорони праці у Рівненському ОУЛМГ було виділено 5,3 млн грн. Заостанні два роки 100% оновлено парк бензомоторних пил. Нині у роботі  ровенчан використовуються сучасні європейські моделі бензопил Stihl іHusqvarna. Упродовж  2015-16 років лісогосподарськими підприємствами Житомирського обласного управління лісового та мисливськогогосподарства придбано за рахунок власних коштів лісозаготівельної техніки 61 одиницю (автомобілі, трактори) на суму 28 536 тис. грн., крім цьогогідроманіпуляторів 29 одиниць («Веймер», ОМТЛ-70-01, «Палмс-760», «ММ100Z-01» та інші) на суму 3668 тис. грн. Бензопил 250 одиниць на суму 2740 тис. грн. Також здійснюється моніторинг лісозаготівельної техніки для впровадження передових технологій лісозаготівлі харвестерами іфо́рвардерами з метою адаптації їх до умов Полісся.  За два останні роки підприємствами Тернопільщини спрямовано більше 9,5 мільйонів гривеньна закупівлю відповідної техніки та спецодягу.   І таких прикладів багато.

«Працю лісорубів вважають однією з найважливіших, адже вона є результатом діяльності лісового держпідприємства протягом десятків років. Недарма лісорубів вважають хірургами лісів, адже лише з правильним підходом до виконання роботи лісовий організм і далі повноцінно функціонуватиме. Водночас, у світі вона вважається однією з найнебезпечніших. Власне, змагання вальників лісу – це не лише захоплююче дійство, а й перевірка знань учасників конкурсу з питань охорони праці як одного із основних факторів запобігання виробничому травматизму»,- розповів Голова Центрального комітету профспілки працівників лісового господарства Степан Кривов’язий.

 За підсумками змагань перше місце зайняв представник команди АТ «Мотор Січ» Сергій Домашкін, друге – посів представник Сумського ОУЛМГ Олександр Сидоренко, третім став вальник лісу Володимир Кухта   з Львівського ОУЛМГ.

У першу п’ятірку також  увійшли  лісоруби зі Сторожинецького лісового коледжу – Віталій Слюсарчук , та Олександр Костюшко з Київського обласного та по м. Києву ОУЛМГ. Представники  Житомирської, Чернігівської, Чернівецької, Рівненської, Закарпатської та Волинської областей  розмістились з шостого по одинадцяте місце відповідно.

Окремої уваги заслуговують юніори: першу сходинку п’єдесталу зайняв  представник команди АТ «Мотор Січ»  Ілля Домашкін, друге – посів представник Сумського ОУЛМГ  Євген Красніков, третім став   юніор з Житомирського  ОУЛМГ  Євген Брожко.  Четвертий результат серед юніорів показав молодий лісоруб з Хмельниччини Артур Савчук.

–   Цю лісосіку  перевірели  контролюючі органи і вони ні разу ще не знайшли, що ми щось неправильно зробили. Замість зрубаних дерев тут висадять саджанці лісових культур,- підсумував Голова президії Товариства лісівників України Олександр Яресько.

Зазначимо, що 32-й  світовий чемпіонат лісорубів відбудеться у вересні 2016 році в Польщі. Команда з України теж візьме участь у цих змаганнях.

У лісових насадженнях держлісгоспів щоденно виконують роботу понад 20 тисяч лісорубів. Крім того, такі ж роботи виконуються в комунальних, військових, лісопаркових та приватних господарствах. Таким чином, чисельність людей із лісозаготівельним інструментом в Україні сягає близько 40 тисяч чоловік. Лісозаготівельні роботи – це одна із категорій надзвичайно травмонебезпечних робіт, за рівнемтравмонебезпечності вона знаходиться на одному рівні з роботами у вугільній промисловості.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (476) - 88.8%
Пізно (15) - 2.8%
Яка різниця? (8) - 1.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.7%
Мені байдуже (16) - 3%