Дійшло до Києва!

Дійшло до Києва!

Комітет Незалежної медіа-профспілки України обурений діями голови Ківерцівської районної ради та члена партії «УКРОП» Недопада Григорія щодо рейдерського  захоплення за допомогою місцевої поліції  газети «Вільним шляхом».

Сьогодні, 30 серпня 2016 року, біля 11 години голова районної ради пан Недопад у супроводі поліцейських, керівництва обласної та районної міграційних служб та громадської діячки Михайленко Людмили примусили надати їм доступ до трьох кабінетів і медіа-центру редакції «Вільним шляхом».  Трудовий колектив, практично силою змушують визнати нового, незаконно призначеного в.о. редактора Михайленко Людмилу.

Раніше, пан Недопад своїм незаконним розпорядженням звільнив з посади в.о. редактора газети «Вільним шляхом» Марію Хітько. Далі, він, всупереч закону та без погодження з трудовим колективом призначає виконувача обов'язків редактора газети «свою» людину пані Михайленко. У відповідь на незгоду з прийнятим рішенням трудового колективу, працівники районної ради без достатніх правових підстав – рішення суду або іншого повноважного органу, опечатали кабінети редакції, унеможлививши в такий спосіб роботу трудового колективу та здійснення випуску газети.

Вважаємо дії Ківерцівської районної ради неправомірними з огляду на ч. 7 ст. 43 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», виключно на пленарних засіданням районної, обласної ради, розглядається зокрема питання про:

-  заснування аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації відповідної ради, призначення і звільнення їх керівників;

Внаслідок змін в законодавстві, а саме набрання чинності ЗУ «Про реформування державних і комунальних ЗМІ» з  1 січня 2016 року, районні та обласні ради, інші органи державної влади чи місцевого самоврядування втратили право створювати чи припиняти діяльність друкованих ЗМІ, а також приймати на роботу чи звільняти їх керівників.

Таким чином, при вирішенні питання про призначення в.о. редактора районної газети «Вільним шляхом», Ківерцівська районна рада Волинської області вийшла за межі своїх повноважень.

Крім цього, дії працівників Ківерцівської районної ради щодо опечатання приміщень газети «Вільним шляхом» без наявності достатніх правових підстав, грубо порушують трудові та професійні права трудового колективу газети, унеможливлюють збір, обробку та поширення інформації, за своєю сутністю є формою психологічного тиску на журналістів газети з метою припинення супротиву неправомірним діям Ківерцівської районної ради.

За таких умов є достатні підстави вважати, що в діях працівників Ківерцівської районної ради, які здійснили опечатування приміщень газети «Вільним шляхом» є ознаки злочину, передбаченого ч. 3 ст. 171 КК України – перешкоджання у законній журналістській діяльності журналістів.

Глибоке занепокоєння членів Комітету НМПУ викликають дії місцевих правоохоронних органів, які усупереч чинному законодавству не відкрили кримінальне провадження за фактом перешкоджання законній журналістській діяльності за ст. 171 КК України, а також, відповідно до чинного законодавства, офіційно не надали відмову у порушенні кримінального провадження. Натомість, начальник поліції у Ківерцях – Столярчук Юрій Миколайович, поянює такі дії – наданням шансу сторонам на мирне урегулювання конфлікту. В той час коли начальник районної поліції, виступає в якості «миротворця», його підлеглі активно сприяють рейдерському захопленню газети. НМПУ висловлює обурення бездіяльністю прокуратури Волинської області та ГУ Національної поліції у Волинській області, які фактично самоусунились від «конфлікту» навколо газети «Вільним шляхом». Й замість того, щоб притягнути голову Ківерцівської районної ради Григорія Недопада до відповідальності за зловживання владою, обмежуються абстрактними поясненнями. Окремому розслідуванню підлягають дії співробітників Ківерцівської поліції включно з її начальником паном Столярчуком.   Відтак ситуація довкола газети «Вільним шляхом» вимагає негайного втручання та законного врегулювання.

НМПУ звертається до:

Голови Національної поліції Хатії Деканоідзе з вимогою провести службове розслідування протизаконній діяльності співробітників Ківерцівського районного управління поліції, а також провести службове розслідування щодо бездіяльності начальника ГУ Національної поліції у Волинській області Шпиги Петра Петровича, який незважаючи на багаторазові публічні повідомлення про бездіяльність зі сторони своїх підлеглих, начальника Ківерцівського районного управління поліції  Столярчука Юрія Миколайовича, який не вжив заходів по дотриманню законності з боку керівника та співробітників Ківерцівського районного управління поліції.

Генеральної прокуратури порушити кримінальне провадження за ознаками злочину передбаченого ч.3 ст.171 КК України

Голові Ради з питань свободи слова та захисту професійної журналістської діяльності при Президентові України - забезпечити з боку правоохоронних органів повне об’єктивне й всебічне розслідування злочинів, та притягнення всіх винних, не залежно від посади до відповідальності

Голови Комітету з питань свободи слова та інформації забезпечити з боку правоохоронних органів повне об’єктивне й всебічне розслідування злочинів, та притягнення всіх винних, не залежно від посади до відповідальності.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (579) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%