Конструктив

Конструктив Відтепер правова допомога стане доступнішою. Про це йшлося на круглому столі, що відбувся, зокрема, за участю працівників управління юстиції та членів Гельсінської спілки.

А зроблено це з метою забезпечення та розширення доступудо якісної безоплатної первинної та вторинної правової допомоги. Це передбачено Планом заходів з реформування територіальних органів Міністерства юстиції та розвитку системи надання безоплатної правової допомоги. Впровадження цього нововведення розпочинається із 1 вересня 2016 року. В Україні буде відкрито понад 400 бюро правової допомоги, з них 14 – на Волині. Діятимуть вони у структурі місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги у районах та містах обласного значення.

Відкриття бюро правової допомоги (БПД) дасть можливість громадянам реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу за місцем їх проживання. Так, у структурі Луцького місцевого центру з'явиться три бюро правової допомоги: у м. Рожище, м. Ківерці, смт Маневичі.

30 серпня у приміщенні Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки відбувся круглий стіл щодо презентації цих бюро правової допомоги. У його роботі взяли участь керівники Регіонального та Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, новопризначені працівники бюро правової допомоги, адвокати, які співпрацюють з Луцьким місцевим центром, представники Української Гельсінської спілки з прав людини.

Головне територіальне управління юстиції в області представляли його керівник – Валентин Кухарик та начальник відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Микола Герасимик.

Мета заходу – спільне обговорення першочергових кроків з організації роботи бюро напередодні їх відкриття, їх роль для громадян та завдання, що постають перед працівниками бюро та місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Круглий стіл відбувся у форматі конструктивного діалогу.

З інформацією «Місце бюро правової допомоги в системі реформування територіальних органів Міністерства юстиції» виступив начальник головного територіального управління юстиції в області Валентин Кухарик. Ним було окреслено подальші шляхи спільних дій для розвитку та популяризації системи бюро правової допомоги в регіоні та дано інтерв'ю Волинському телебаченню.

Ольга Костюк,

головний спеціаліст відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти головного територіального управління юстиції в області.

На фото: під час круглого столу.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (68) - 86.1%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5.1%