ВОВЧАК

ВОВЧАК

У день Першої Пречистої в урочищі Вовчак, у якому створювались перші загони УПА та базувалась Волинська Січ, був освячений храм Усіх Святих Землі Української. Свідками цієї неординарної події стало більше тисячі людей, які прибули сюди як з нашої, так і сусідніх областей. Відкриттям храму закінчився перший етап відродження повстанського військового табору, який все більше набуває образу музею під відкритим небом. Саме таким за задумом ВО «Свобода» і має стати це вже легендарне урочище, з якого починалась Українська повстанська армія.

На території урочища вже відновлені фортифікаційні споруди тих часів, збудовано кілька криївок. В одній із них того дня відбулась презентація нових книг волинських авторів Юрка Вовка та Андрія Криштальського.  Зміст романів «Доки смерть не розлучить нас» та «Чорноморець, матінко» тісно пов’язаний з повстанським рухом на теренах Волині. Тож не дивно, що на презентації було велелюдно, а бажаючих придбати новинки – більше, ніж самих книг. Певною компенсацією для охочих мати таку літературу стало цікаве спілкування з письменниками, котрі покидали криївку разом з її останніми відвідувачами.

Потім були повстанські пісні, спілкування з молоддю, яка влітку вже традиційно проходить тут військовий вишкіл, і, звичайно ж, козацький куліш.

Заступник голови волинської ОРганізації ВО «Свобода», перший заступник голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик впевнений, що цей святий терен для кожного українського патріота повинен стати місцем паломництва. Варто лише один раз побувати тут, і вас знову і знову тягнутиме в цей легендарний край.

Погоджуюсь, бо знаю це по собі. Тут панує якась могутня енергетика героїзму, яка притягує і додає сили духу. 

Навідайтесь у Вовчак – не пожалкуєте.

Юрій   ЗИЛЮК.

Спеціально для «ВГ».

На фото: у Вовчаку.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (404) - 87.1%
Пізно (15) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 1.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 4.3%
Мені байдуже (16) - 3.4%