Ківерці. Райгазета. Пиляють помаленьку…

Ківерці. Райгазета. Пиляють помаленьку…

«Добра не жди. Не жди сподіваної волі – Вона заснула…». Тарас Шевченко, 1858 р.
Усупереч оптимістичним прогнозам очільників Незалежної медіа-профспілки України в особі голови комітету Ігоря Чайки та його заступника Олександра Тарасова, які вони озвучили на недавній прес-конференції в Луцьку, мирно порозумітися зі співзасновниками райгазети «Вільним шляхом» досі не вдалося.

Хоча до 13.00 6 вересня їхні представники пообіцяли подати свій варіант «ківерцівських домовленостей» із метою розв’язання конфлікту з урахуванням інтересів обох сторін.
Як стало відомо з надійних джерел, далі обіцянок справа не пішла. Райдержадміністрація робить вигляд, що вона до конфлікту не має жодного стосунку (хоча це далеко не так!), а райрада – продовжує настоювати на законності звільнення в. о. головного редактора Марії Хітько одним розчерком пера та призначенням натомість на посаду керівника творчого колективу особи, яка не має жодного стосунку до журналістики – екс-секретаря Ківерцівської міськради від «Батьківщини» та колишньої вчительки Людмили Михайленко.
Залишилося відкритим і питання відчуження в трудового колективу частини приміщення, яке вже встигли передати для потреб місцевого відділку Державної міграційної служби… Невдовзі й один із депутатів облради від провладних сил також може розжитися кількома кімнатами, відібраними в журналістів…
13 вересня ц. р. має відбутися судове засідання за цивільним позовом Марії Хітько з приводу скасування розпорядження про її звільнення з посади. Аргументи на користь потерпілої очевидні: розпорядження датоване 1 серпня ц. р. і стосується «прогулу» за 22 липня, який зафіксований депутатською комісією… 25 липня 2016 р.
Доки справа в суді, «правонаступниця» Людмила Михайленко поволі обживається в стінах газети та вже встигла скріпити своїм підписом і печаткою новий редакційний статут (медіа-юрист НМПУ Олександр Тарасов назвав окремі його положення «органом цензури»).
8 вересня ц. р. повинна відбутися сесія Ківерцівської райради, де, можна припустити, «редакційне питання» знову виникне. На чию користь воно буде вирішене? Аналізуючи склад депутатського корпусу, відповідь очевидна…
А от чи організує НМПУ з приводу газети «Вільним шляхом» перший в Україні страйк, покажуть події найближчих днів.
В усякому випадку, Волинь уже зганьбилася на всю Україну. Саме про ситуацію в нашій області в сфері забезпечення свободи слова голова Комітету НМПУ Ігор Чайка сказав:
«Дуже прикро, що правлячі партії в цій області пішли шляхом «папєрєдніків» Януковича».
Роман УСТИМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%