Професія – у спадок

Професія  – у спадок

Тисячі років на нашій землі живуть поруч покоління людей і покоління дерев… Із лісом тісно переплітаються долі,  бо той, хто ще змалку мав щастя милуватися пишною зеленню, назавжди залишається зачарований загадковістю  й красою природи.  Не дивно, що у родинах лісників, майстрів лісу, лісничих професія передається у спадок. Немало таких династій і на Турійщині. 
Ще в середині минулого століття лісничим в Осівському лісництві став працювати  Володимир Олександрович Гуславський. Нелегкий це був час: села відроджувалися після війни, активно йшло будівництво, потрібна була деревина, а техніки бракувало, практично всі  важкі роботи виконували вручну. Але це не лякало фізично загартованого, завзятого чоловіка.  У лісі він часто і днював, і ночував. Вирощував його й оберігав понад чотири десятиліття, аж до пенсії. 
Коли ще були малими сини Володимира Гуславського,  не минало й тижня, аби хтось із них двох не допомагав батькові  у лісі.  Збирали насіння із соснових шишок, разом зі старшими садили деревця й доглядали молоді посадки. Так мимоволі прищеплювалася любов до професії.
Згодом старший син Юрій ще зовсім юним розпочав свою професійну кар’єру звичайним робітником Осівського лісництва Ковельського держлісгоспу. Здобувши певний досвід, хлопець вступив до Львівського лісотехнічного інституту і вже дипломованим фахівцем, у  1984 році,  продовжив  справу, що стала його життєвим вибором. У трудовій книжці з’явились нові записи – помічник лісничого Радовичівського лісництва Ковельського держлісгоспу (1984-1989 рр.); в.о. лісничого, лісничий  Осівського лісництва Ковельського держлісгоспу (1989-2000 рр.); лісничий Осівського лісництва Турійського держлісгоспу (з 2000 – до нинішнього часу). Саме на останній посаді розкрились кращі якості Юрія Володимировича як керівника, хорошого господаря й грамотного лісівника.  Молодший син Олександр здобув вищу фахову освіту й обіймав відповідальні посади у Ковельському лісгоспі та Львівському лісозахисному підприємстві. 
З часу становлення  державного підприємства « Турійське лісове господарство» Осівське лісництво зайняло постійне місце серед лідерів. 
Тут, не шкодуючи власного часу і зусиль, працює Юрій Гуславський.
Роботи в лісі вистачає на цілий рік.  З ранньої весни починається посадка лісоутворюючих культур, догляд за ними, далі додаються санітарні рубки й заготівля деревини.  Постійною турботою є й захист масивів від пожеж та браконьєрів, утримання лісових доріг. Окрім того, на території Осівського лісництва, яке  охоплює більш 5 тисяч га, розміщений  зоологічний заказник загальнодержавного значення. Отож місцевим лісівникам доводиться бути універсальними спеціалістами. І тут потрібні не лише грамотна організація праці, вміле керівництво,  а й має діяти команда, де «один за всіх і всі за одного».  
І  давно переконалися  працівники Осівського лісництва, що їм справді пощастило з лісничим. Колектив працює злагоджено, його кістяк – досвідчені майстри своєї справи, здатні здійснювати взаємозаміну на різних роботах. Про Юрія Володимировича вони відгукуються, як про людину на своєму місці, порядну й принципову, наділену  скромністю й  життєвою мудрістю. 
За ініціативність, відповідальність цінують та поважають досвідченого керівника і у Турійському держлісгоспі.  Більше 10 років пропрацював під його керівництвом нинішній головний лісничий цього підприємства  Василь Омелянчук. Він каже, що перейняв від свого хорошого наставника багато знань та умінь, а головне чого навчився – відповідальності у роботі з людьми.
За сумлінну багаторічну працю Юрій Гуславський не раз отримував нагороди від держави, має нагрудні знаки «Лісничий ІІІ класу», «За бездоганну службу в державній лісовій охороні України», багато почесних грамот. Але ще щедріше винагородило його саме життя – хорошою родиною, люблячою дружиною, донькою й сином.  До речі, у спадок синові, як колись йому батько, Юрій Володимирович передав професію. Нині Василь Юрійович Гуславський навчається на п’ятому курсі (в магістратурі) Національного лісотехнічного університету України за спеціальністю «Лісове господарство». На повернення молодого спеціаліста чекає і осівський ліс, і мальовниче обійстя Гуславських, що загубилося серед старезних  дерев.
Івана ЯНКОВИЧ,
прес-секретар ДП «Турійське ЛГ».
На фото: батько із  сином.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (68) - 86.1%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5.1%