Екс-мера залишили на волі...

Екс-мера залишили на волі...

11 років тому – 15 серпня – цьому чоловікові присвоїли звання Почесного громадянина м. Луцька. А 15 серпня 2013-го він зайняв місце на лаві підсудних. Людину, яка 12 років керувала Луцьком, звинувачували в організації злочинної групи, заволодінні майном у великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем, а також у службовому підробленні, яке спричинило тяжкі наслідки.

Поруч із почесним громадянином – не менш поважний чоловік: колишній начальник управління капітального будівництва облдержадміністрації, котрому інкримінують заволодіння у великих розмірах та службове підроблення.

Такі ж обвинувачення – у ще двох фігурантів кримінальної справи, які також цього дня опинилися на лаві підсудних. Одна з них – директор ТзОВ із Луцька. Другий – директор ВАТ із Локачів.

«Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ апеляційного суду Волинської області  розглядає справу про обвинувачення Кривицького Антона Федровича, Єрьоменко Тамари Василівни, Волійка Олександра Петровича та Колба Леоніда Григоровича», – зачитує головуючий у справі суддя Денісов.

Зі слів головуючого Денісова стає відомо, що сьогоднішнє судове засідання – це результат незгоди прокуратури з рішенням суддів від 20 березня 2013 р. Хоча сама справа набагато давніша і, щоб дати їй оцінку, повертатися треба аж до 1996 р.: періоду, коли мешканці с. Колодеже Горохівського району організували кооператив, зібрали гроші й за рік побудували підвідний газопровід. Потім було більше 10 літ чекань, доки газ дійде у кожну доміку. У грудні 2008-го газети розповіли про те, як «блакитний вогник запалав у ще одному волинському селі». І на тому, здавалося б, крапка.

Однак ні! У березні 2009 р. на сесії Волинської обласної ради депутати приймають рішення: внести зміни до січневого рішення про обласний бюджет і виділити головному управлінню містобудування, архітектури та ЖКГ облдержадміністрації (начальник – Антон Кривицький, його підлеглий – Олександр Волійко) 100 тис. грн на… газифікацію с. Колодеже Горохівського р-ну.

В липні 2009-го ці кошти «освоюються». Їх отримує, відповідно до акту виконаних робіт, ТзОВ «Волиньгазбуд» (те саме, яке у 1996-1997 рр. прокладало до Колодеже підвідний газопровід). Відмінність лише в тому, що в 90-ті товариство очолював Євгеній Єрьоменко, однак після його смерті підприємством стала керувати дружина покійного – Тамара Єрьоменко.

В 90-ті «Волиньгазбуд» сам провів роботи із газифікації, а 2009-го, не маючи ліцензії на виконання потрібних у Колодеже робіт, залучило «ліцензованого» субпідрядника – ВАТ «Локачинське СПМК-7»  та його директора Леоніда Колба.

Незрозумілою виявилася ситуація із працівником Контрольно-ревійзійного управління області, якого зобов’язали провести перевірку для з’ясування, чи справді діями Кривицького, Волійка, Єрьоменко і Колба обласному бюджету було завдано збитків на 100 тис. грн.

Спершу висновок був ствердним: так, збитків завдано. Але потім документ дещо змінився: замість стверджувати висновок КРУ став (за словами прокурора) носити «рекомендаційний характер».

Ось чому Луцький міськрайонний суд у березні цього року, посилаючись на неповноту доказів слідства, вирішує повернути справу на додаткове розслідування.

Однак ніякого просвіту у цю непросту справу не внесло й судове засідання, котре відбулося 15 серпня нинішнього року.

І, порадившись, судді вирішили: кримінальна справа потребує додаткового розслідування. Повертаючи її прокуратурі, колегія суддів вирішила не вимагати взяття свідчень у депутатів облради, котрі брали участь у березневій сесії 2009 р. Так само у спокої вирішили залишити працівників «Локачинської СПМК-7».

Проте роботи органам досудового слідства й без того вистачить. Їм потрібно буде з’ясувати:  

– чи були виконані на об’єкті (а саме підвідному газопроводі до с. Колодеже) роботи, які вказані в акті приймання виконаних підрядних робіт за липень 2009 р.;

– чи були вказані роботи виконані в обсязі, що вказаний в акті приймання виконаних підрядних робіт за липень 2009 р., та яка їхня вартість;

– у який час були виконані роботи.

Цікавило служителів Феміди, чи підтверджуються документально висновки КРУ, викладені в акті від 28 липня 2008 р. у частині, що стосується збитків Державному бюджету України з урахуванням інформації за січень-вересень 2011 р. Зокрема уточнення потребують питання про вартість проведених робіт, інформація, чи достатньо було коштів, виділених облрадою на газифікацію с. Колодеже.

Причому перелік питань не слід вважати вичерпаним. У ході подальшого розслідування, зазначили судді, варто передбачити виконання й інших дій, у яких з’явиться потреба.

І лише коли відповіді на всі ці питання буде знайдено, прокуратура повинна буде дати юридично-правову оцінку діям Кривицького, Волійка, Колба та Єрьоменко і кваліфікувати ці дії, відповідно до Кримінального кодексу України у редакції 2001 р. Наразі всі вони – на підписці про невиїзд.

Оксана БУБЕНЩИКОВА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (66) - 86.8%
Пізно (3) - 3.9%
Яка різниця? (2) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (4) - 5.3%