Як росте «бурштинове дерево»?

Як росте «бурштинове дерево»?

На офіційному сайті влади м. Зюдлон поруч із виваженою інформацією про життя громади є й зовсім не характерне для українських аналогів зображення: карикатура на бургомістра, в якого на носі прикривають очі – рожеві окуляри…
Як пояснив під час зустрічі сам Крістіан Веддер, розуміння, що критика влади буде завжди хоча б тому, що люди зазвичай критично ставляться до собі подібних, показав приклад, що навіть карикатура може бути стимулом для реалізації обіцянок, а не реалії треба дивитися не через рожеві окуляри. Власне, якось третій Президент України Віктор Ющенко правильно сказав: «Щоб не розчаровувати, потрібно не зачаровуватися»...
Повертаючись до стосунків та медіа, які обговорювалися в найкращому органі місцевого самоврядування німецької землі Північний Рейн – Вестфалія в сфері налагодження міжнародної співпраці за участі делегації українських та білоруських журналістів на чолі з головою правління ГО «Форум українських журналістів» (м. Луцьк) і Андрєєм Бастунцом (м. Мінськ), слід зазначити: все відбулося за сприяння німецького координатора, голови Європейської асоціації недержавних громадянських медіа «Youth 4 media» Іоахіма Мусхольта.
А увагу привертають хоча б такі слова бургомістра м. Зюдлон;
«Інколи ми сердимося, реагуючи на критику в медіа. Але якби не було критичних виступів у ЗМІ, то люди б отримували недостовірну інформацію. А такий стан справ загрожував би існуванню всього демократичного та відкритого суспільства. Тому критика потрібна. Бо мову картин – в тому числі й карикатур – можна вбити лише єдиним способом; коли об’єкт критики вже перетворився на політичного трупа. Про це, до речі, написала дуже впливова німецька газета «Більд»».
Взагалі, відкритість та прозорість по-німецьки варта копіювання та перенесення на наш ґрунт в повному обсязі і без будь-яких змін. Хоча б у сфері системи підготовки адміністративних кадрів для структурних підрозділів влади. 
У нас як зазвичай відбувається? Прийшла «нова мітла» в вигляді якогось голови, і пішло-поїхало: виганяють не лише керівників ключових відділів, а подекуди навіть секретарок і водіїв замінюють на своїх, перевірених. Навіть якщо вони здатні краще працювати, то проходять роки, доки вони опанують нову спеціальність, а коли вже здатні працювати ефективно, приходить «нова мітла». І все починається спочатку. Точніше – з нуля…

У Німеччині на роботу в орган місцевого самоврядування беруть за конкурсом. Обов’язковий іспит із участю кандидата – вміння чемно та кваліфіковано спілкуватися з простими громадянами. Потім, як розповіли представники нової генерації працівників місцевої влади, впродовж 2 років, як практиканти, вони опановують ту чи іншу спеціальність, складають ще раз іспити, і – на довгі роки стають чиновниками, до яких не має діла кожен наступний мер чи голова адміністрації/ради. Причому, під час «стажування» – фактично роботи – молоді кандидати отримують зарплату: від 888 євро до 984 євро (в українському еквіваленті – 26640 і 29520 грн). 
А що ця система, як і інші сегменти німецького способу життя та розвитку економіки та основ демократії дають очікуваний результат, свідчать хоча б 2 факти. По-перше, в м. Зюдлон рівень безробіття складає менше 3%. А, по-друге, тут створили всі умови для інвестора, тому фірма з виготовлення пластикових вікон і дверей «German Windows» не лише один із лідерів європейського ринку, але й серйозний наповнювач місцевого бюджету. І 7 млн євро на рік для реалізації місцевих програм – далеко не межа.
На  завершення Володимир Данилюк як член Громадської ради при луцькому міському голові і заступник голови Громадської ради при облдержадміністрації та бургомістр Крістіан Веддер посадили спільно з Андрєєм Бастунцом на території одного з найкращих в місті відпочинкових комплексів канадський клен, який тут називають «бурштиновим  деревом». Це, в принципі, стало логічним продовженням партнерських стосунків волинян із німецькими колегами землі Північний Рейн-Вестфалія, адже торік у вересні луцький міський голова Микола Романюк підписав документ про співпрацю з адміністрацією краю Ліппе, який також належить до цієї федеральної землі.

А взагалі, м. Зюдлон серйозно налаштоване на розвиток партнерських стосунків із нашими органами самоврядування. Хоча б тому, що раніше бургомістр цього міста як кваліфікований юрист консультував Київську міську раду, як на основі німецького досвіду проводив адаптацію нашого законодавства та стиль роботи до європейських стандартів. А ще – приступив до практичного створення об’єднаної територіальної громади з кількома населеними пунктами з сусідніх Нідерландів – щоб не лише перетнути адміністративні кордони країн ЄС, але й повністю адаптуватися до різних економічних умов та правових основ.
Тому доки Крістіан Веддер оптимістично дивиться на Схід, треба не втратити нагоду та налагодити з комуною м. Зюдлон взаємовигідні стосунки.
Сергій ШРАМЧУК.
На фото Людмили МІЛЄВИЧ: на німецькій землі дерево дружби і взаєморозуміння; будинок мерії м. Зюдлон; Володимир Данилюк вручає луцькі сувеніри Крістіану Веддеру.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%