Звільняв суддів тільки Ігор Гузь

Звільняв суддів тільки Ігор Гузь

Грандіозним скандалом 29 вересня ц. р. закінчилося позачергове засідання Верховної Ради України, яке спікер Андрій Парубій скликав після наполегливого прохання Президента Петра Порошенка. І хоча «за злочини проти Майдану» звільнено з посад було лише 29 із 33 суддів, навіть рішення, котрі набрали достатню кількість голосів, приймалися навіть не з десятої, а значно більшої кількості спроб!

 

Утім, Голова Верховної Ради від «Народного фронту», соратник Арсенія Яценюка Андрій Парубій переконаний: цинічне порушення Регламенту – допустиме, якщо негайно треба покарати тих служителів Феміди, які порушували закон, переслідуючи євромайданцівців…
«Парламент ухвалив позитивне рішення, і загалом 19 суддів, які виносили злочинні рішення проти учасників Революції Гідності, сьогодні були відсторонені», – наголосив спікер.
А щодо порушення регламентних норм, які згодом стати підставою скасування постанов у судовому порядку навіть в міжнародних інстанціях, то Андрій Парубій заявив:
«Незважаючи на всю емоційну дискусію, яка була в залі, незважаючи на те, що мені доводилось багато разів ставити питання на голосування, я вважаю, що сьогодні Верховна Рада України ще раз продемонструвала свою здатність і готовність боротись з корупційними діями».
Чому ж так поспішно скликалося засідання і так важко ухвалювалися рішення?
Отже, 27 вересня ц. р. Президент України  Петро Порошенко звернувся до Голови Верховної Ради Андрія Парубія з проханням скликати до 30 вересня позачергове засідання парламенту і включити до порядку денного питання про звільнення 33 суддів. 29 вересня 2016 р. Верховна Рада запрацювала в пленарному режимі. Чотирьох суддів зі списку так і не відсторонили. А поспішали, бо, відповідно до змін до Конституції України у частині правосуддя, з 1 жовтня 2016 р. процедура звільнення та призначення суддів переходить від парламенту до Вищої Ради Правосуддя, що створюватиметься на базі Вищої Ради Юстиції.
Щодо наших представників у парламенті, то позафракційна Ірина Констанкевич, представник «Народного фронту» Юрій Савчук, Степан Івахів і Сергій Мартиняк із «Волі народу» були відсутніми. «За» голосував лише народнофронтівець Ігор Гузь, який обирався у Володимир-Волинському окрузі №19.
Сергій ШРАМЧУК.
На фото прес-служби парламенту: Андрій Парубій пояснює, чому так довго не розглядали питання звільнення поганих суддів і з яких причин з таким поспіхом звільняли
.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (475) - 88.8%
Пізно (15) - 2.8%
Яка різниця? (8) - 1.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.7%
Мені байдуже (16) - 3%