Гроші із золота? Чому б і ні...

Гроші із золота? Чому б і ні...

Розмови про те, що долар коливається туди-сюди, євро втрачає стабільність, а гривня й поготів, очевидно, наштовхнули банкірів на думку створити гроші із золота та срібла. А що, така валюта з давніх-давен користувалася популярністю. Та хто й коли пригадає, аби золото впало в ціні? Отож-бо...

Тож відтепер у кожного українця є можливість купити золото у вигляді, наприклад, злитків та інвестиційних монет, які нині дуже популярні. Дехто, давно так робить. Проста статистика: за 7 місяців 2013-го реалізовано 19,54 тис. штук інвестиційних монет тоді, коли за весь 2012-й було продано лише 17,74 тис. штук. 

А грошенята геть не прості: Нацбанк виготовляє їх із золота або срібла, доведених до найвищих проб світових стандартів – 999,9.

І переваг чимало. По-перше, українські інвестиційні монети звільнені від оподаткування, тоді як із початку минулого року було введено ПДВ на купівлю іноземних монет. Як наслідок, українська золота копієчка коштує майже на 20% дешевше, ніж із зарубіжних монетних дворів. По-друге, придбати такі грошенята в банках України може будь-хто. Так само, за бажанням, їх можна продати, заробивши на різниці ціни у випадку зростання вартості дорогоцінного металу на світовому ринку.

Тож про те, що вже є: українські інвестиційні монети п’яти номіналів, чотири з яких відкарбовано в золоті, одну – в сріблі.

Номінал 20, 10, 5 та 2 грн – із золота, одногривнева монета зроблена зі срібла.

Світлана ДУМСЬКА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (70) - 86.4%
Пізно (3) - 3.7%
Яка різниця? (2) - 2.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.2%
Мені байдуже (4) - 4.9%