Чотириста професіоналів

Чотириста  професіоналів

У 2014 р. за кількістю абітурієнтів Луцьке вище професійне училище архітектури та будівництва зайняло перше місце в Україні. Воно і зараз входить у сотню найкращих і по праву вважається загальновизнаним лідером з підготовки спеціалістів 15 робітничих професій. 
А ще тут проходять перепідготовку та підвищують кваліфікацію. Готує училище і молодших спеціалістів за напрямками «Будівництво», «Обробка деревини», «Декоративно-прикладне мистецтво». Загальноукраїнське визнання заклад здобув завдяки своїм викладачам, навчальній базі і співпраці з майбутніми роботодавцями своїх студентів. 
Ось і цього разу учні першого курсу групи Т-8 за професією «Електрозварник ручного зварювання»  завітали на підприємство СП ТОВ «Модерн-Експо». У виробничих цехах побачили колег-професіоналів та основні продукти компанії: торгові і складські стелажі, касові бокси, обладнання з нержавіючої сталі, холодильне і POS-обладнання. Сьогодні вони експортуються до відомих міжнародних компаній світу. Звісно, учнів цікавили принципи роботи автоматизованих ліній, сучасне високотехнологічне обладнання, сировина, міжнародні стандарти безпеки і якості продукції. Тож було чимало запитань. Працівники підприємства розповіли про можливість проходження учнями виробничої практики та необхідні знання і вміння для влаштування на роботу. У багатьох з’явився реальний стимул до навчання: адже на СП ТОВ «Модерн-Експо» беруть найкращих. 
До речі, випускники училища мають можливість не тільки влаштуватися у провідні підприємства, а й при бажанні продовжити навчання у найкращих вищих навчальних закладах третього та четвертого рівнів акредитації. Це передбачено ступеневою освітою, яка діє тут багато літ. Училище має двосторонні угоди про співпрацю із Луцьким національним технічним університетом України, Національним лісотехнічним університетом України (м. Львів), Київським національним університетом культури та мистецтв.
Про якість підготовки робітників та молодших спеціалістів нічого і говорити. Вона забезпечується в співпраці з провідними фірмами з іноземними інвестиціями відомих європейських компаній «Хенкель-Баутехнік (Україна), «Кнауф Маркетинг (Україна), «Снєжка». На базі училища, аби впровадити в навчальний процес інноваційні будівельні технології, вони утворили сучасні навчально-практичні центри. Спільною діяльністю навчального закладу з роботодавцями передбачені різні форми соціального співробітництва. Надійними партнерами для училища стали також ПАТ «Луцьксантехмонтаж №536», ТзОВ «Житлобуд-2», «Модерн-Експо», ПП «Бош-тепло» та інші.
Налагоджено також співробітництво з фондом Ігоря Палиці «Тільки разом». За його підтримки оновлюється навчально-методична база училища, профінансовано придбання матеріалів для оформлення дитячих закладів м. Луцька силами студентів художніх ремесел.
Училище проводить набір абітурієнтів з Луцька, всіх районів Волинської та прилеглих областей. Щороку на перший курс зараховується 400 вступників і така ж кількість іде щороку на випуск. Тут цікаво навчатися. Діє учнівське самоврядування, майже два десятиліття існує своя Козацька республіка. Це дає можливість об’єднати зусилля учнівської молоді та педагогічних працівників для вирішення реальних освітянських проблем сьогодення, формування творчої соціально-активної молоді, готової до самостійного життя. 
Реальними справами учнівського самоврядування стали випуски часопису «Своя газета», працює учнівське радіо. Регулярно збирається на свої засідання учнівський уряд, власні програми реалізують в життя учнівські департаменти. Представники учнівського самоврядування входять в Раду профілактики правопорушень та стипендіальну комісію.
Головною рушійною силою інноваційної діяльності училища виступають викладачі і майстри виробничого навчання, які прагнуть нового, усвідомлюють необхідність змін, працюють творчо. 28 викладачів мають педагогічну кваліфікацію «спеціаліст вищої категорії», 4 – педагогічне звання «викладач-методист», 7 – «старший викладач», 9 – «майстер виробничого навчання II категорії» і 3 – «майстер виробничого навчання I категорії», 16 педагогів нагороджено нагрудним знаком «Відмінник освіти України». Директору училища Ростиславу Собуцькому присвоєно почесне звання «Заслужений працівник освіти України», а заступник директора з навчально-виробничої частини Володимир Шмігель нагороджений нагрудним знаком «А. С. Макаренко».
Сьогодні Луцьк росте мов на дріжджах. Його розбудовують випускники одного з найкращих в Україні ЛВПУ архітектури і будівництва. Саме воно готує для регіону кваліфікованих і конкурентоспроможних на ринку праці робітників 15 професій. Важливо також, що шкільна молодь Волині і поблизьких областей має де вчитись, реалізувати своє право на професійне навчання відповідно до свого покликання, інтересів та здібностей.
Екскурсія на одне з найсучасніших підприємств Європи – СП ТОВ «Модерн-Експо» – лише перший крок на шляху до улюбленої професії. І вже на цьому етапі студентам спільно допомагають колективи училища і підприємства. 
Володимир Місюра,
заступник директора з навчально-виховної роботи.
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%