Дискусія народжує рішення

Дискусія  народжує  рішення  Чергова, восьма сесія облради відбулася 12 жовтня ц. р. Перед її початком у залі ще тривають перемовини депутатських груп і фракцій, але голова облради Ігор Палиця розпочинає її роботу. Насамперед нагороджує кращих представників спортивної галузі почесними грамотами.

Один із них, заслужений тренер України і легендарний тренер вітчизняних паралімпійців Юрій Тимофеєв із трибуни не лише подякував за високу відзнаку, але й висловив сподівання, що депутати підтримають запровадження обласної підтримки лідерів волинського спорту (що невдовзі і відбулося).
А луцька медсестра Галина Козак в урочистій обстановці отримала від Ігоря Петровича ордер на квартиру.
Реєстрація засвідчила, що кворум для проведення сесії є – 56 депутатів.
Та перш ніж виступати з запитами та запитаннями депутати спочатку вислухали нового т. в. о. начальника Волинської митниці Віктора Кривіцького, а потім поставили йому низку запитань.
«Починаючи з травня ц. р. попереднім керівництвом не забезпечено виконання індикативного плану надходження, отримано лише 3 млн 900 тис. грн. У жовтні надходження зросли на 24%, але роботи ще багато, – наголосив Віктор Кривіцький. – Вникаю в стан справ на митниці. Щодо врегулювання ситуації з чергами… Треба збільшити пропускну здатність у півтори рази вже найближчим часом. Серед пріоритетів – запровадження електронного сервісу «Єдиного вікна». Мінімізація впливу людського фактора. Тому я готовий до повної співпраці. Сподіваюся на підтримку громадськості та ЗМІ. Проголошую відкритість у роботі митниці в межах, дозволених законодавством».
Ігор Палиця підсумував стан справ так:
«З вини попереднього керівника ми втратили 5 місяців… На жаль, на наступний рік експеримент із відрахуванням частини митних надходжень на реконструкцію місцевих доріг можуть відмінити. Області ж хочуть, щоб у них були кошти на ремонт доріг. Тому проблему треба вирішувати на рівні столиці, і сподіваюся на підтримку наших народних депутатів, в тому числі й присутнього в залі Ігоря Гузя… Друга проблема – черги на кордоні. Їх необхідно найближчим часом ліквідувати! Третє. Вас особисто підтримував глава КМУ Володимир Гройсман. Тому на вас велика відповідальність. Якщо хтось на вас спробує незаконно впливати, знайте: в особі обласної ради ви матимете підтримку та захист».
Одним із способів ліквідації черг, на думку Віктора Кривіцького, є запровадження руху вантажного автотранспорту на МАПП «Устилуг-Зосін».
У свою чергу депутат від «БПП «Солідарність» Валерій Діброва повідомив: до 70% товарів з-за кордону – контрабандні. А потім їх продають у великих торгівельних мережах. На що Віктор Броніславович визнав, що «проблема є». Але попросив конкретизувати, називати конкретні прізвища. Тим паче, що на 500 євро товарів кожен громадянин має право ввозити безмитно… А що оптовики свідомо подрібнюють свої партії – це зовсім інша проблема.
Доволі несподівану пропозицію висловив депутат від фракції Радикальної партії Олега Ляшка – Анатолій Грицюк. Він запропонував «для підсилення роботи» митниці долучити екс-керівника Ягодинської, Львівської і Волинської митниць, депутата облради від партії «Наш край» Романа Микитюка.

Зал ожив емоціями…
«Давайте, нехай митниця працює сама собою, а депутатський корпус – сам собою. Щоб нам не пришили корупцію!», – констатував Ігор Палиця.
На запитання Олексія Панасюка від «Самопомочі» новий в. о. начальника митниці повідомив, що в часи правління Януковича на запрошення Володимира Гройсмана працював у Вінницькій міській раді, а до Євромайдану ставиться позитивно.
Потім депутати озвучили свої запити й запитання. Вони стосувалися різних тем: від забезпеченням житлом учасників АТО і повернення в державну власність Луцького спирто-горілчаного комбінату до дивної торгівлі в комунальному підприємстві «Санаторій матері і дитини «Пролісок» високоградусними «еліксирами здоров’я» та скаргами студентів Луцького медколеджу на систематичну відсутність на заняттях викладача, екс-голови облради Валентина Вітра…
З понад 50 основних питань порядку денного найбільші дискусії викликало кілька. Після доповіді заступника голови облдержадміністрації Сергія Кошарука про внесення змін до «Перспективного плану формування територій громад Волинської області» виявилося, що чимало депутатів не поділяють адміністративного підходу до цієї проблеми. І коли більшість із запропонованих змін були погоджені, то виявилося, що на Ратнівщині та в кількох інших районах – суцільні проблеми. 
«Нема ніяких порушень! Я відповідаю за свої слова… І якщо люба громада має право визначитися, то вона це може зробити в любий момент. І ЦВК визначиться з датою виборів!», – заявив депутат від БПП «Солідарність», голова облдержадміністрації Володимир Гунчик.
На що лідер фракції УКРОПу Вячеслав Рубльов констатував: 
«Така ситуація в виконавчій владі складається, що кого хочемо, того приймаємо, кого не хочемо, того не приймаємо…». 
Застеріг від поспішності і керівник фракції «Свобода» Анатолій Вітів: 
«Чинне законодавство щодо обєднаних громад говорить однозначно: укрупнилися, то назавжди. Немає механізму виходу!!! Ця проблема – створена облдержадміністрацією. Якщо  ті, хто працював по адмінреформи, не йшли в обхід облради і не подавали б напряму в Київ пропозицій, усе було б добре. Нас, депутатів облради, не можна ставити в позу «Зю». Ситуація з Павлівкою в Іваничівському районі – показова… Давайте діяти в правовому полі, враховуючи інтерес кожного жителя кожного села. Ви «порішали», а ми – статисти?!».
Врешті-решт, з’ясувавши, що обласна рада може додатково повернутися до цього питання, Ігор Палиця з фразою «дискусія народжує рішення» поставив на голосування кожну пропозицію окремо і всі разом. Після позитивного рішення на Волині сподіваються, що з Держбюджету об’єднані територіальні громади отримають достатньо коштів для свого розвитку.
Наступні питання – про призначення Сергія Ляшенка на посаду гендиректора Волинського обласного територіального медичного об’єднання та Людмили Бубенової на посаду головного лікаря Волинського обласного онкологічного диспансеру – були ідентичними по суті, але прямо протилежними за ходом розгляду. Низка депутатів (насамперед, член фракції «Нашого краю» Святослав Кравчук) – розкритикували організаторів проведення виборів керівників у трудових колективах, бо одному з претендентів на посаду гендиректора ВОДТМО Валерієві Руцькому – навіть не дали можливості взяти участі в виборах. 

Та голова профільної комісії Олександр Зінчук (фракція УКРОПу) заперечив усі звинувачення в упередженості, а більшість проголосувала за кандидатури обох керівників медзакладів. Контракт із кожним укладуть лише на рік, а управління охорони здоров’я облдержадміністрації, як запевнив Володимир Гунчик, ретельно простежить за їхньою роботою.
І хоча депутат Сергій Слабенко після цього пропонував зробити після цього передбачену регламентом перерву, Ігор Палиця запропонував не витрачати даремно часу (бо ніхто з присутніх не перепрацювався!). І сесія продовжилася. На що депутат Анатолій Грицюк відреагував: «Паєхалі далі!».

Традиційно після схвалення низки цільових програм депутати дружно підтримали пропозицію профільної екологічної комісії (голова – представник «Батьківщини» Василь Столяр) і не надали в користування надр для «Укргазовидобування», а також бажаючих копати волинський бурштин та добувати наш торф.  У цьому контексті важливим є рішення звернутися до центральної влади, щоб частина рентної платні від видобутих в області корисних копалин надходила в місцеві бюджети. А ще – консолідована депутатська вимога, щоб у Києві встановили мораторій на відчуження житла в громадян, які заборгують за непосильні комунальні послуги та енергоносії.
Після тривалих дискусій депутати вирішили відновити роботу комунального підприємства «Волиньоблагроліс», ліквідованого їхніми ж колегами (а також багатьма чинними депутатами) в попередній каденції. У цьому плані слід наголосити на підтриманій депутатами ініціативі першого заступника голови облради («Свобода») Олександра Пирожика – рекомендувати призупинити в місцевих заповідних територіях вирубування деревини.

Загалом сесійне засідання пройшло організовано і конструктивно. Кілька мітингарів під стінами облради, а потім у фойє «Білого дому», отримали змогу донести свої вимоги до свідомості обранців громади, але в сесійний зал уже не проривалися.
Світлана КОМА.
На фото автора: у президії перед початком засідання перший заступник голови облради Олександр Пирожик, керуючий справами Дмитро Дубняк та голова облради Ігор Палиця; депутатська нарада; керівник Волинської митниці Віктор Кривіцький; гендиректор ВОДТМОСергій Ляшенко; головний лікар облонкодиспансеру Людмила Бубенова.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (579) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%