Коли дострокові вибори?

Коли дострокові вибори?

Законопроект №5000-П: нардепи хочуть отримувати майже по 40000 грн, а гриф «Опублікування не підлягає» щодо привілеїв для колишніх обкомівців скасовувати теж не збираються!
Більшість «слуг народу» голосує за принципом «Своя сорочка ближча до тіла»... 
Поіменне голосування про проект Постанови Верховної Ради України про висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2017 рік (№5000-П) у цілому (за: 230, проти: 15, утрималися: 48, не голосували: 34; всього: 327), яке відбулося ввечері 20 жовтня ц. р. у Києві, показали істинність ленінського визначення про катастрофічну відірваність верхівки буржуазного суспільства від прагнень та життєвих потреб простих людей.
Закон ухвалено у першому читанні, і серед іншого в ньому передбачено збільшення зарплат «слугам народу», які працюють у парламентських комітетах, із 17500 грн до 40 тис. грн! І це при тому, що на хвилі «Революції гідності» «демократи і патріоти» з 1 квітня 2015 р. отримували лише 6109 грн на місяць...
Дивна одностайність за законопроект №5000-П пояснюється тим, що більшість намагається перерозподілити між собою бюджетні видатки, і ні в кого з парламентарів не вистачило совісті чи мужності заявити: коли країну масово переводять на субсидії, підняття «жалування» нардепам – як мінімум аморально.
З-поміж народних депутатів України від Волині за збільшення легальних доходів проголосували всі шестеро:
Фракція «Народний фронт» – Ігор Гузь, Ігор Лапін, Юрій Савчук.
Група «Воля народу» – Степан Івахів, Сергій Мартиняк.
Позафракційні – Ірина Констанкевич.
Для порівняння: мінімальна зарплата для інших українців, яку в проекті запропонував на 2017 р. Кабмін, а нардепи підтримали – 1600 грн на місяць...
Схаменувшись, побачивши різко негативну реакцію людей на спробу організації банкету під час чуми, глава уряду скептично поставився до ідеї нардепів самим собі підвищити зарплату на тлі тотального зубожіння населення. 
«Зараз ми в уряді опрацьовуємо зміни, запропоновані народними депутатами. Ті, які слушні, будуть враховані. Але деякі будуть нами однозначно відхилені. Ми не підтримаємо ініціативу депутатів підвищити самим собі зарплату практично вдвічі», – повідомив він 23 жовтня на персональній сторінці в одній із соцмереж.
Крім цього, Володимир Борисович нагадав:
«Вважаю, що це питання зараз не на часі. Зараз усім нам треба, перш за все, думати над тим, як підняти доходи звичайним людям. Ми уже заклали в проект бюджету підвищення зарплат учителів, лікарів і в цілому підвищення соціальних стандартів. До другого читання уряд має намір ці позиції тільки посилити».
Та поіменне голосування про підтримку запиту народного депутата Юрія-Богдана Шухевича до Президента України стосовно зняття грифу «Опублікуванню не підлягає» та скасування усіх засекречених нормативно-правових актів Президента України, якими встановлені незаконні пенсійні привілеї для колишніх народних депутатів УРСР і СССР, колишніх перших секретарів обкомів Компартії України тощо та членів їхніх сімей, котрим обчислюють пенсії, виходячи з посадового окладу міністра Кабінету Міністрів України» показало, що нинішня правляча верхівка не лише дбає про свої шкурні інтереси, але й захищає нічим не обґрунтовані привілеї для своїх червоних попередників. 
21 жовтня ц. р. за проект цієї постанови проголосували тільки 107 парламентарів. Лише поодинокі представники «Блоку Петра Порошенка» підтримали цей законопроект. Аналогічною була ситуація і в другій частині правлячої коаліції – «Народному фронті», де з-поміж волинян законопроект підтримав лише Ігор Гузь (Ігор Лапін не голосував, а Юрій Савчук виявився відсутнім). 
Ірина Констанкевич як позафракційна прагнула скасування незаконних привілеїв для представників колишньої компартійної номенклатури.
А от Степан Івахів і Сергій Мартиняк (група «Воля народу») утрималися від голосування.
Таким чином, в середовищі нинішніх народних депутатів України, які мають пряме відношення до Волині,  спостерігається чітка і загрозлива для основ демократії та європейського курсу розвитку держави тенденція: у своїй більшості вони дружно голосують за встановлення для самих себе нових привілеїв та збереження пільг для апологетів тоталітарного компартійного режиму.
Коли цю Верховну Раду розпустять і відбудуться нові дострокові вибори?
Сергій ШРАМЧУК. 
Колаж із порталу «За справедливість».


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%