Страхова медицина – не страх!

Страхова медицина – не страх!

У Києві вирішували, якою буде місцева медицина вже наступного року і чи будуть доступними послуги лікарів для рядових громадян за принципом «гроші йдуть за пацієнтом».
Презентація пакету напрацювань реформування галузі охорони здоров’я відбулася під керівництвом Віце-прем’єр міністра Павла Розенка. Ключові програми системних змін представила керівникам структурних підрозділів охорони здоров’я областей та обласних центрів в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун разом із заступниками. Участь у зустрічі взяли начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк та начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради Микола Якимчук. 
Важливим питанням, що піднімалося під час заходу, стало фінансування медицини у 2017 р. За словами заступника міністра охорони здоров’я Павла Ковтонюка, метою команди МОЗу є запровадження страхової моделі медицини на практиці вже у 2017 р. при мінімальних і зрозумілих усім змінах в законодавстві. 
«Сімейний лікар повинен стати агентом сім’ї в системі охорони здоров’я, направляти, слідкувати за здоров’ям та забезпечувати всю первинну діагностику. Сім’я повинна йому довіряти, а для цього лікар має бути мотивований – передусім фінансово», – відзначив він.
Технічним оператором перерахування бюджетних коштів стане прозора страхова агенція, що здійснюватиме документообіг з лікарями. Запровадження нових податків чи страхових внесків не передбачається.
В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун зазначила, що однією з нагальних потреб є перевизначення фінансової системи таким чином, щоб кожен громадянин гарантовано мав доступ до медичної допомоги. Для цього буде впроваджена система «гроші йдуть за пацієнтом», спочатку на первинній ланці медичної допомоги, а згодом на вторинній та третинній ланках. 
Планується побудова нової системи громадського здоров’я в Україні, скерованої на профілактику хвороб, а не лише на їх лікування. Вона буде охоплювати такі напрямки як біологічна безпека, контроль за неінфекційними хворобами, розвиток національної системи крові, а також стримування стійкості до протимікробних засобів.
Крім того, системне оновлення чекає і на «швидку»: екстрену меддопомогу повинні надавати належно підготовлені та сертифіковані фахівці, відтак МОЗ подбає про відповідне навчання для лікарів, а також для пожежників та поліцейських, які зазвичай першими опиняються на місці події.
«Наше завдання – побудувати фундамент сімейної медицини. Кожен українець має отримати відповідь на запитання, до кого звернутися, щоб отримати першу допомогу”, – зазначив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко. 
З наступного року будуть встановлені референтні ціни на ліки та введена компенсація їх вартості для певних видів захворювань; затверджені медичні протоколи лікування та впроваджені елементи страхової медицини. За словами віце-прем’єр-міністра, наразі питання реформи системи охорони здоров’я є одним із пріоритетних.
Управління охорони здоров’я Луцької міської ради.
На фото: під час зацікавленої дискусії в Києві.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%