Храмовий празник УАПЦ

Храмовий празник УАПЦ

Минулої неділі відзначили свій храмовий празник прихожани Української автокефальної православної церкви Святих Солунських –  великомученика Димитрія і мученика Нестора. 
Цей непоказний храм, де згадують Вселенського патріарха Варфоломія і київського патріарха Макарія, прихожани називають захисником луцьких мікрорайонів Балка і 33-го. Він знаходиться серед мальовничого Парку 900-річчя Луцька. Дуже скромна православна обитель, але так само привітна і затишна. 
У грудні цього року їй виповниться тільки сім років. За цей час прихожани на чолі з настоятелем храму отцем Романом зуміли впорядкувати і храм, і його територію,  ще чимало робіт належить зробити всередині святині. На що, за словами настоятеля, піде ще років три.

На храмовий празник до Луцька окрім парафіян прийшло багато вірян із інших парафій, з’їхалися священики з Рівненщини та Львівщини. Літургію разом із настоятелем Романом співслужили святі отці Василь, Петро Нижник і Петро Остапчук, Володимир, Олександр з Нового Двору та Олександр з 40-го мікрорайону м. Луцька. Чудовим співом супроводжував усю відправу церковний хор під керуванням матушки Галини Романів у складі Лариси Ковбасюк, Наталії Матвіюк, Віталія Овчаренка, Надії Харуби, Ніни Германюк та інших…
Попри старших людей побачив у храмі і багатьох підлітків та дітей. Виявляється, це Михайлина Юриста привела на Божу службу вихованців недільної школи, яка діє при храмі та виховала чимало українських патріотів і справжніх сподвижників українського православ’я.
Після літургії, причастя, пройшло таїнство миропомазання, відтак було освячено воду і пам’ятний хрест на подвір’ї. Також відбувся хресний хід довкола храму з читанням Євангелія.
Сергій ЦЮРИЦЬ.
На фото автора: під час храмового празника.
Довідково: 
УАПЦ нараховує понад 3000 громад, якими опікується 2520 священнослужителів, паства по єпархіях забезпечена 12-ма архієреями. Церква має 3 монастирі, 1260 типових храмів, 1 Духовну академію, 2 Духовні семінарії, 1 Духовне училище, в яких навчаються 260 студентів; 217 недільних шкіл; 7 друкованих періодичних видань. Церква живе і розвивається.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%