Як на землі гроші заробити?

Як на землі гроші заробити?

Не тільки вся Волинь, а й навіть іноземці приїхали минулого тижня у Любомльський р-н. Адже саме там, на землях ТзОВ «Волинь-Агро», під гаслом «Попросимо в Бога за врожай» відбувався вже традиційний для наших аграріїв День поля. 

Серед майже трьох сотень учасників – передові господарники краю, які представляли і крупні агроформування, і фермерські та одноосібні господарства. Свої послуги й товари тут пропонували науковці й підприємці, дослідники ґрунтів і постачальники насіння та агрохімікатів. Сюди ж прибули представники 23 сільських рад Любомльщини, фахівці сільського господарства, земельники, спеціалісти фітосанітарної інспекції та сільського господарства. А крім того, участь у нараді взяли голова Волинської обласної ради Володимир Войтович, заступник голови облдержадміністрації Віталій Карпюк і директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Горбенко.
Подивитися й послухати на Дні поля було що. Адже учасникам демонстрували потужну сільськогосподарську техніку, привезену із Європи, Сполучених Штатів, Бразилії. Кожен охочий міг побачити сучасну насіннєву базу й відразу придбати її. Зацікавила відвідувачів надсучасна комп’ютерна техніка, яка аналізує склад ґрунту, а після введення назви культури, яку плануєте виростити, комп’ютер виводить на екран перелік того, чим цей ґрунт потрібно удобрити, і прогнозує, які врожаї на дослідженій ділянці можна очікувати.
Спілкуючись із учасниками заходу, серед котрих були керівники районів, голови сільських та селищних рад, очільники фермерських та самоврядних асоціацій, Володимир Войтович зізнався, що аграрні питання ніколи не лишають байдужими депутатів обласної ради, обговорення проблем сільського господарства традиційно супроводжується палкими дискусіями, та головне, що результатом подібних дебатів стає одноголосна підптримка аграрного сектору Волині.
– Приємно відзначити, що поруч із Горохівським чи, приміром, Луцьким районами, які традиційно вважаються передовиками, з’являються конкуренти із Ратнівщини і Любомльщини – районів, які ще вчора вважалися неперспективними, – поділився Володимир Іванович. – Відрадно, що площі, котрі десятиліттями заростали бур’яном, сьогодні дають урожай. А оскільки український господар завжди жив за правилом «На Бога уповай, та сам не дрімай», то сьогодні ми зібралися не лише для того, аби поділитися досвідом господарювання, а й усією волинською громадою попросити у Всевишнього гарних врожаїв на наступний рік.
Про плюси і мінуси аграрної сфери Волині розповів і профільний заступник голови облдержадміністрації Віталій Карпюк. Зокрема, порадувати волинян мають рекордні за останні 20 років урожаї зернових (це не враховуючи ріпаку та сої!). Якщо у 2002-му наша область зібрала 503 тис. т зерна, то цього року можна розраховувати на 920-930 тис. т.
– Справжні рекорди б’є Горохівщина, – похвалив Віталій Карпюк. – Поліпшує показники Іваничівщина. Стабільно працює Локачинський район. Протягом останніх чотирьох років гарний результат демонструє Турійський – район, у керівників якого всім потрібно вчитися, як працювати з інвестором і залучати капітал для розвитку свого регіону. А для окремих голів райдержадміністрацій відмовки на кшталт «у нас неродючі ґрунти» сьогодні вже не повинні навіть виникати! Шукайте інвестора, запрошуйте, створюйте оптимальні для  нього бізнес-умови – словом, робіть усе, аби жоден клаптик волинської землі не облогував.
Тим паче, що й сама земля просить дбайливого господаря. Як розповів директор Волинської філії Інституту охорони ґрутнів України Микола Зінчук, порівнюючи з радянських часів і до сьогодні, родючість наших земель утрачена на третину. А все – через споживацьке ставлення до землі:
– Якщо колись на один гектар вносилося 16-20 тонн органіки, то нині – від трьох до шести тонн. Хоча там, де хазяїн дбає, усе нормально і з удобренням, і з урожаєм. Тому говорячи про виснаження землі, варто також зауважити: лабораторні дослідження протягом останніх десяти літ дають підстави говорити про позитивні зміни.
Не дарма крупні агроформування поєднують рослинництво і тваринництво. Перше-бо забезпечує потужну кормову базу, друге – необхідну для землі органіку, а все в комплексі – такі бажані для господаря прибутки.
Однак, щоби ті прибутки були ще більш відчутними, і Володимир Войтович, і Віталій Карпюк нагадали: майбутнє – за крупнотоварним виробництвом.
– Люди самі повинні зрозуміти, що тільки скооперувавшись, зможуть придбати потужну техніку, дороге насіння чи міндобриво, тільки згуртувавши свої сили, зуміють піти в ногу із новітніми технологіями, що їх давно вже застосовують закордонні фермери, – наголошував голова облради. –  Тож такі заходи, як сьогоднішній День поля, якраз і покликані допомогти волинському селу.
Оксана БУБЕНЩИКОВА.
Фото автора. 
 
  

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%