Операція «Ліквідація»

Операція  «Ліквідація»

На позачерговій сесії Рожищенської райради за наполяганням керівника виконавчої влади району Інни Гайворонської та мовчазної згоди Андрія Музичука депутати «через коліно» таки проголосували за смертний вирок одразу трьом сільським школам…
«Про тимчасове призупинення діяльності загальноосвітньої школи І ступеня» в с. Вишеньки, Козин і Кроватка. Так спробували замаскувати цинічний план знищення сільського шкільництва розробники програми «освітньої оптимізації». Тому з-поміж усіх питань порядку денного найгостріші дискусії розгорнулися саме щодо долі малокомплектних шкіл, які фактично перестали вчити дітей ще з 1 вересня, хоча напередодні Дня знань депутатська більшість не голосувала за їхнє закриття!  
«Напередодні 1 Вересня сільська рада разом з батьками робили ремонт в приміщенні школи. Але потім з району нас повідомили, що буде індивідуальна форма навчання дітей – по 5 годин на тиждень. Батьки на це не погодились і віддали дітей у школи сусідніх сіл. Можливо, на час відсутності школярів, ми відкриємо тут садок», – цитує портал «Район. Рожище» Носачевичівського сільського голову Олександра Корнійчука.
«Наш директор взяв відпустку і поїхав у своїх справах. І батьки вчасно не написали заяв про прийняття дітей. 1 вересня школа у Кроватці не відкрилася. Батьки повіддавали дітей в інші школи – у Березолуки, Залісці і Доросині», – поділилась наболілим Березолуківський сільський голова Лілія Коцюбайло.
Тому 11 листопада депутат Олександр Нікончук озвучив запити до правоохоронців щодо правомірності дій посадовців району щодо призупинення діяльності малокомплектних шкіл та організації харчування у навчальних закладах . Однак ці запити не були підтримані. А його колега Юрій Богун задав пряме питання голові райдержадміністрації Інні Гайворонській щодо законності тимчасового призупинення діяльності шкіл у трьох селах із 1 вересня (хоча рішення райради з цього приводу не було!), але вмотивованої відповіді так і не почув. 
Врешті-решт, депутати проголосували за ліквідацію шкіл. Єдине, на що спромоглися, так це попередити відділ освіти і молоді райдержадміністрації, що контролюватимуть, як ці навчальні заклади зберігатимуться. Виконавча влада повинна подбати і про довіз учнів на навчання, для чого нарешті пора купити  обіцяний новий «Шкільний автобус».
Сергій ШРАМЧУК.
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (67) - 85.9%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5.1%