Міграції. Ротації. Інсценізації…

Міграції. Ротації. Інсценізації…

На театр абсурду була схожа сесійна зала 4 вересня – група депутатів-опозиціонерів перекидала стільці, шарпала мікрофони, заблокувала президію… І таки зірвали роботу колегіального органу влади.

Друге пленарне засідання 20-ї сесії обласної ради 3 вересня розпочалося як зазвичай, хоч і відбувалося не без перешкод. Здавалося, гарний тон роботі обранців мало б задати вручення волинянам державних нагород та відзнак із нагоди Дня Незалежності (до речі, цього дня привітання із врученням звання «Заслуженого журналіста України» приймав наш колега – досвідчений та відомий Валерій Мельник) або ж спокійне, хоч і не без дискусій, обговорення запитів та запитань, формування порядку денного… Однак – ні. Ще в першій половині дня обранці тричі реєструвалися, позаяк електронна система голосування «Віче» «зависала». Причиною несумлінної роботи електроніки нібито стало підключення головної зали області до WI-FI. Потім депутат Олександр Башкаленко не побачив свій голос «за» у переліку обранців, що здійснили волевиявлення щодо претендентів на звання «Почесного громадянина Волині», через що змушений був письмово просити долучити свій голос. Згодом уже білосердешний Ігор Гузь заявив про те, що картка його колеги-депутата Богдана Дівнича «проголосувала» за призначення Петра Олешка ректором Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти тоді, коли самого Дівнича у залі не було. Фінальним акордом засідання став уже звичний штурм трибуни свободівцями. А Святослав Боруцький навіть насмілився вирвати картку з робочого місця голови обласної ради Володимира Войтовича. Відтак Борис Загрева припустив, що «хтось вліз» у систему «Віче» і навіть взявся повчати голову представницького органу влади. Та, схоже, не в тій системі стався збій… 
Одначе 3 вересня волинські обранці таки змогли розглянути низку проектів рішень. Зокрема надали земельну ділянку у постійне користування Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. За словами заступника голови облдержадміністрації, депутата Олександра Курилюк (за пропозицією якого це питання й розглянули першим у порядку денному), нині установа активно готується до роботи. Депутати внесли зміни до Програми розвитку професійно-технічної освіти у Волинській області на 2012-2015 рр. Разом із тим прийняли протокольне доручення щодо пропозиції, яка пролунала з уст керівника обласної служби зайнятості, депутата облради Раїси Кучмук. На думку Раїси Євгеніївни, доцільно було подбати про відновлення міжшкільних навчальних комбінатів, на базі яких учні могли б здобувати ту чи іншу спеціальність. Скажімо, бджоляра, овочівника, молодшої медичної сестри, адміністратора, садовода тощо. «Відновлення таких комбінатів – це гарний приклад державно-приватного партнерства. От поруч сидить депутат Іван Смітюх. Я думаю, що було б непогано, якби на базі його підприємства на Ковельщині, яке є одним із провідних, молодь здобувала початкову професію овочівника. Всіх комбінатів ми, звичайно, не відновимо. Але кілька – можемо». Це питання треба вивчити, визначитися із тими осередками, де можливо налагодити роботу таких установ, а тоді готувати пропозиції до розгляду бюджету наступного року. Підтримав Раїсу Кучмук і Борис Загрева. А згодом –більшість присутніх у сесійній залі обранців. Цю пропозицію оформили окремим протокольним дорученням. 
Окрім того, було внесено зміни й до програми розроблення планувальної документації на 2011-2013 рр. та до обласної програми «Власний дім». Не підтримали обранці пропозицію майнової комісії, яку очолює депутат Святослав Кравчук, щодо підтримки 4-х обласних комунальних підприємств, що працюють із прибутками. Цього дня присвоєно звання «Почесного громадянина Волині» владиці Ніфонтові (Волинська єпархія УПЦ) та народному депутатові України Катерині Ващук. Правда, свободівці та частина фракції «Батьківщина» не підтримали кандидатуру Катерини Ващук, запропоновану Володимиром Войтовичем, дорікаючи тим, що свого часу її карткою скористалися під час скандального «мовного» голосування у Верховній Раді. 
Та якщо у цьому питання компроміс знайшли, то в питанні призначення ректором інституту післядипломної освіти окремі обранців були безкомпромісними. Нагадаю, раніше цей вуз очолював депутат облради минулого скликання бютівець Михайло Сташенко. Його звільнили цього року. Щодо Олешка, то тут частину його колег не влаштовувало не стільки те, що майбутній ректор жодного дня вчителем не працював, а те, що на попередніх виборах до Верховної Ради він висунув кандидатуру на одному окрузі з Анатолієм Грицюком. Згодом Петра Олешка виключили з партії… Однак більшість у залі проголосувала «за» його призначення на посаду ректора. Продовжити роботу депутатам не вдалося. На пропозицію Ігоря Гузя (який, до речі, цього дня разом із усієї фракцією «Фронту Змін» офіційно мігрував до фракції «Батьківщина») на голосування поставили питання про повторне волевиявлення щодо Олешка. А згодом прозвучала заява про те, що картка Богдана Дівнича дивним чином проголосувала «за» призначення ректора у час відсутності Дівнича. І знову заговорили про сумніви у досконалій роботі системи «Віче». Володимир Войтович оголосив перерву, повідомивши: 4 вересня о 9-й голови фракцій зберуться, аби напрацювати алгоритм дій, після чого мало відбутися чергове засідання сесії…
Не так сталося, як гадалося. Опозиція розіграла давній сценарій: фактично усі свободівців (за винятком священика Віталія Собка, який спостерігав за всім збоку) та деякі представники «Батьківщини» вишикувалися за місцями, які зазвичай займають голова облради, голова облдержадміністрації та заступники голови облради. До зали зайшли Борис Клімчук та Володимир Войтович, але короткі переговори з депутатською компанією, яка оточила президію, були безрезультатними.
Представники «Свободи» заявили: вони вимагають переголосування питання щодо призначення ректором Петра Олешка та внесення до порядку денного змін до регламенту. 
Борис Клімчук запропонував вийти із ситуації «технологічно» – з допомогою комп’ютерної системи, не долучаючи до цього комісії з депутатської етики тощо: «Це питання я пропонуватиму внести до порядку денного першим. Так ми домовлялися в кабінеті голови, а далі будемо дивитися, що робити. Давайте розпочинати сесію. Є перше питання, з якого можна розпочати сесію, в якому повний компроміс знайдений».
Володимир Войтович наполегливо закликав до компромісу й вимагав дати можливість працювати сесії. Водночас зазначив: він не бачить сенсу у блокуванні трибуни через «ректорське питання», бо якщо не рада, то він особисто (своїм розпорядженням) таки призначить Петра Олешка на посаду. 
Жоден із запропонованих цього дня варіантів розвитку подій опозицію вже не влаштовував… Гра зайшла надто далеко. Зрештою, Володимир Войтович оголосив перерву в роботі сесії. Коли «буде далі» – невідомо. 
…Петро Олешко за бурхливими подіями спостерігав мовчки. 
Олена ЛІВІЦЬКА.
На фото автора: «окупована» президія. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%