Європа наша!

Європа наша!

Вчителі та батьки Луцької гімназії №4 провели вісімнадцятьох гімназистів до Середньої загальноосвітньої школи Фріденсталь у м. Херфорд в Німеччині.
Вони вирушили туди на комфортабельному автолайнері. Поїздка проходить у рамках міжнародного проекту «Електронні мости. Пізнання нових медіа «Осінній університет».
Провести гімназистів до Німеччини прийшли заступник міського голови Андрій Киця, начальник управління освіти Луцької міської ради Олег Гребенюк, директор гімназії №4 Олександр Мишковець, а також їхні батьки та друзі. Перед далекою дорогою школярів благословили священнослужителі, побажавши їм цікавої та змістовної подорожі. Андрій Киця, звертаючись до дітей та їх батьків,  подякував усім, хто долучився до реалізації українсько-німецького проекту, та наголосив на важливості таких проектів.
«Сьогодні це дає нам можливість налагодити тісні дружні взаємини із європейською молоддю, стати ближчими до Європи та побудувати в Україні сильне європейське суспільство. Тож бажаю усім гарної та насиченої мадрівки», – сказав він.
Олександр Мишковець, побажавши своїм учням щасливої дороги, закликав їх нести українське слово, гордість та культуру одноліткам із Німеччини. 
А передувала поїздці напружена робота, зокрема два відбіркових тури. Поважна комісія у складі заступника директора з навчально-виховної роботи Луцької гімназії №4 імені Модеста Левицького Гурського А.В., начальника управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності Кудрявцевої В. В., члена виконкому міської ради та активіста «Самооборони Волині» Климчука Б. Я., практичного психолога гімназії Литвиненко О. М., учителів німецької мови Римарчук Т. Л. та Царук І. А., професійного перекладача Міщука О. Д., брала до уваги учнівські виступи на співбесіді та їх обгрунтування мети поїздки, поведінку претендентів під час навчально-виховного процесу та екскурсійних поїздок, активну участь у житті гімназії, конкурсах, дебатах, святах, середній бал успішності (усі предмети), участь в олімпіадах і турнірах (усі предмети), додаткові хобі та таланти (музика, танці, робота з фотографією та відео, написання творів), навички, які тематично відповідають темі проекту, написання анкети та знання німецької мови.
За її результатами для поїздки у м. Детмольд округу Східної Вестфалії-Ліппе і було відібрано 18 найкращих гімназистів. Серед них Катерина Озеруга, Дарина Ткачук, Софія Захарія, Вікторія Бурлакова, Ангеліна Степанян, Максим Панько, Роман Руднік, Поліна Гриб, Ігор Голюк, Роман Теребус, Анна Лобур, Анастасія Моголюк, Софія Цимбаліст, Євген Радчук, Євгенія Микитюк, Олександра Гережун, Яна Кирилюк, Анастасія Єрмолаєва. 
Супроводжують дітей депутат міської ради Олександр Лазука та вчителі німецької мови Ірина Анатолівна Царук і Тетяна Леонідівна Римарчук. Головним партнером проекту виступила спілка «Мости дружби в Україну» (Край Ліппе, ФРН). Цей проект здійснюється за підтримки Міністерства закордонних справ ФРН. 
А вперше луцькі школярі побували в м. Детмольд ще у березні 2010 р. завдяки спільному проекту із загальноосвітньою школою «Фріденсталь». Це дуже великий заклад, який реалізує всебічний розвиток навчальних можливостей своїх учнів, зазначає сайт гімназії. 
Тут і радіогурток, кравецька справа, футбольна секція, навчальна студія для самостійного засвоєння знань. Навчальний заклад здійснює обмін учнями з Францією, Англією, Польщею та Україною тощо. У 2010-му там навчалося близько 1200 учнів. За результатами щорічного рейтингу навчальних загальноосвітніх закладів Німеччини школу визнано однією з п’ятнадцяти кращих, та навчальний заклад постійно працює над тим, щоб досягнути першого місця, адже титул і нагороду в 100 тисяч євро вручає сам Президент країни. У школі немає звичної для нас єдиної учнівської форми. До послуг учнів – чотири спортивних зали поза межами школи, три технічні класи та три кабінети дизайну. Існує декілька паралелей класів. Учні вивчають англійську, французьку, російську, латинську та турецьку мови.
Для багатьох українських дітей це була перша закордонна поїздка. Школа гостинно зустрічала дітей з України, а потім німецькі сім’ї запросили їх до себе на десять днів для проживання. Учні щоденно відвідували уроки, а вчителі обмінювалися досвідом з німецькими колегами. Впродовж тижня проводилися для них спільні заходи. Разом займалися спортом, бували на екскурсіях в містах Херфорд, Білефельд, відвідали аквапарк «Н2О», де діти активно плавали і загартовувались. До речі, цей обмін проводився за фінансової підтримки Берлінського фонду «Зустріч зі Східною Європою».
Зараз у рамках програми «Обмін учнями» такі поїздки для гімназистів уже стали доброю традицією. Щороку, разом із вчителями, школярі відвідують країни, мови яких вивчають, знайомляться з процесом навчання, пізнають побут та звичаї іншої країни.
Школярі перебуватимуть у Німеччині до 1 грудня. 
Натомість 23 листопада до Луцька прибули школярі із міста-побратима Волноваха, які гостюватимуть у родинах школярів, які поїхали до Німеччини. Вони відвідуватимуть гімназію №4, де матимуть змогу вивчати німецьку мову.
Проектом також передбачено створення інформаційного містка поміж партнерами, організація відеоконференцій та створення сайту, а також закупівля двох комп’ютерів для школярів із Волновахи. 
Реалізація подібних проектів сприятиме розбудові вільної думки у молоді, допоможе сформувати необхідні знання та навички про користування сучасними медійними засобами через транскордонну співпрацю.
Олена Рацкевич,
Марина Дацюк. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%