Титани соціальної сфери

Титани соціальної сфери  Ви колись задумувалися, як їздить машина чи літає літак? Як тисячі маленьких деталей створюють повноцінний механізм, який невпинно працює? Спостерігаючи за роботою працівників департаменту соціальної політики Луцької міської ради, у мене виникли саме такі асоціації. Ви не повірите, але тут трудиться аж 119 працівників (12 відділів і центральний апарат). І на кожного з них покладений величезний обсяг роботи тв обов’язків.

Мандруючи коридорами, ми зазирали практично у кожний кабінет, знайомлячись із його «мешканцями». Тому ще одна асоціація, яка виникла під час цієї невеличкої подорожі: департамент схожий на квітник, адже більшість працівників, а саме 110, представниці прекрасної статі.
Таємниці закулісного життя нам привідкрила директор Тетяна Книш, сама вона себе жартома називає «молодий керівник», адже зайняла посаду лише 8 серпня цього року.
Напевне, варто розпочати з кабінету «109», куди в першу чергу звертаються відвідувачі, переступивши поріг. Тут консультують та виписують талончики з датою та годиною прийому. Щоб розбавити наплив людей, а також турбуючись про тих, хто не може самостійно прийти в департамент, створено гарячі лінії. Спеціалісти у телефонному режимі проконсультують та нададуть всю необхідну інформацію. 
«Так ми намагаємося спростити процедуру. Отримавши всю необхідну інформацію, працівники повідомлять про термін очікування відповіді, а тоді самі перетелефонують на наступний день, або через день», – коментує Тетяна Володимирівна.
Телефони гарячої лінії: 28-41-74; 28-41-75; 28-41-65.
Як розповіла нам Юлія Величко, у день орієнтовно кожний спеціаліст приймає по 25-30 людей. На одного громадянина виділяється 20 хвилин. Щоб не заплутатися та уникнути непорозумінь, створюються графіки прийому.

Але, як зазначила начальник відділу Вікторія Клімук, хоча на кожного спеціаліста дається певний відрізок часу, але бувають різні домогосподарства з різною кількістю приписаних. Тому на перевірку всієї необхідної документації та окреслення всіх питань, яким цікавиться клієнт, тратиться різна кількість часу. Також вона відмітила, що люди цікавляться законодавством і хочуть знати все про субсидіяї, а це дуже великий обсяг інформації.
«В цілому протягом дня наш відділ приймає понад 120 громадян для подання документів та більше 100 для консультацій. За неповний листопад до нас звернулися вже 1365 домогосподарства за оформленням субсидій», – підводить підсумки.
У відділі, де безпосередньо займаються перерахунком субсидій, відзначили, що на одного спеціаліста в день припадає в середньому 20-30 справ. Юлія Калахан, головний спеціаліст відділу, зазначила, що у поточному місяці треба перерахувати понад 700 справ. І хоча працівники відділу консультують громадян по телефону, двічі на тиждень (понеділок, четвер) хтось безпосередньо спускається у «109» кабінет для «очного спілкування».

Завершуючи тему субсидій і переходячи до інших аспектів діяльності департаменту, варто зазначити, що 65% лучан уже користується субсидіями. Тому, думаю, вам не важко уявити, який величезний обсяг роботи виконують ці люди.
Крім призначення та перерахунку всіх можливих допомог, оформлення субсидій, обсяг робот постійно зростає. Через ситуацію у країні з’явилися нові категорії населення: учасники Антитерористичної операції, члени їхніх сімей, переселенці, що створює додаткове навантаження на працівників установи. Крім того, департамент також займається соціальними програмами та проектами.
Головний спеціаліст апарату департаменту соціальної політики Тетяна Заєць розповіла: 
«Це ті програми, які фінансуються з міського бюджету (додаткові пільги, гарантії для найменш захищених мешканців міста) і проекти. Мається на увазі залучення грантових коштів. Це можуть бути міжнародні донори, а також всеукраїнські конкурси. Зараз ми працюємо над досить амбітним проектом спільно з польським містом Жешув в рамках програми «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020». Цей проект буде спрямований на створення центру для неповноцінних молодих інвалідів та модернізації нашого центру, щодо надання послуг неповносправним старшим людям. Ми плануємо зробити реконструкцію приміщень, закупити два автомобілі для перевезення людей з обмеженими можливостями».

Неймовірно велику роботу виконує відділ і в напрямку правильності призначення (перерахунку та виплати) пенсій.
«Наш відділ здійснює скоординовані роботи нагляду за правильністю перерахунку пенсій Пенсійним фондом. Тобто, ми перевіряємо роботу працівників Пенсійного фонду (призначення пенсії, перерахунку), ми встановлюємо статус учасника війни, надаємо роз’яснювальні коментарі щодо всіх змін у пенсійному законодавстві. За місяць у нас приблизно 170 нових справ та 400-450 перерахованих», – повідомила Оксана Новосад, начальник відділу.
Не менше навантаження і в бухгалтерії, через яку приходять всі виплати. 
«Це мільйонні кошти!», – ось так просто окреслила свою трудомістку роботу головний бухгалтер Вікторія Майборода.
Крім головної установи, працюють ще 2 філії, які обслуговують прилеглі до них території. На вул. Бенделіані, 7 знаходиться приміщення, де, не покладаючи рук трудяться 7 працівників, які часто поєднують у собі різні функції. У день приходить у середньому 40-50 людей.
Філія, що знаходиться на пр-ті Соборності, 18-а (РАГС), працює відносно недавно, у квітні наступного року святкуватиме лише другу річницю. На сьогодні вона займається лише прийомом документів, але планується з нового року розширити її повноваження. Тут працюють 6 спеціалістів. 
Найбільш складним періодом, усі, з ким я спілкувалася, називають початок опалювального сезону (жовтень-грудень), саме у цей час навантаження зростає утричі. До того ж передбачається, що і січень буде не з легких, адже зміна стану доходів призведе до нового переоформлення субсидій. Для тих, хто ж займається соціальною опікою, найзавантеженішими є липень та січень.
«Тут працюють надзвичайні професіонали, незважаючи на те, наскільки це тяжка робота. Люди дуже втомлюються. І бувають випадки, що дівчата психологічно зриваються, але це відбувається зазвичай удома, а на роботі — посмішка і професіоналізм. Ця робота одна з найтяжчих, адже сюди ніхто не приходить із подякою, зазвичай тільки з бідою. Витримати і залишитися людиною – це найвищий рівень пілотажу, на мою думку. Працюють і в вихідні, і після роботи затримуються. Люди звикли, що так має бути. А за цим стоїть велика титанічна праця”, – розповідає про свій колектив директор Тетяна Книш. Вона дуже вдячна своїм працівникам за терплячість і професіоналізм.

Незважаючи на важкі трудові будні, колектив залишається дружнім та енергійним. Ми навіть стали свідками урочистого оголошення Міністерством соціальної політики України подяки Людмилі Костенюк за вагомий особистий внесок у реалізацію державної політики у сфері соціального захисту населення, високий професіоналізм, самовіддану працю, сумлінне виконання службових обов’язків.
Великий колектив, як і велика сім’я, святкує спільні свята, вирушає у невеликі подорожі, придумує конкурси та розваги для дітлахів працівників департаменту, а головне – підтримує кожного та допомагає один одному.
І на завершення хочеться сказати: не втомлюйтеся бути людьми. У розпачі не кидайтеся на того, хто до вас найближче. Подумайте, чи справді це залежить від людини, що перед вами? Разом спробуйте знайти вихід із ситуації. І ви його знайдете!
Ольга КОНОНЧУК.
На фото Юрія ЯКОВЮКА: заступник начальника відділу прийому громадян  Ірина Лясота надає консультацію; офіс департаменту соціальної політики; дружній колектив установи; Людмила Костенюк; філія депаратаменту соцполітики на вул. Бенделіані, 7.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%