Думати навиворіт

Думати навиворіт

Щоб малювати на склі, потрібно думати навиворіт. Саме так відомий художник Володимир Камінський, що багато зробив для мистецького руху Луцька і Волині, охарактеризував свою роботу чи, то пак, хобі, яке приносить і гроші, і задоволення. 
Картини на склі художник почав малювати ще 20 років тому, коли ніхто у Луцьку таким не займався. Приймав купу замовлень від охочих прикрасити стіни свого дому яскравими картинами: від козацького обіду до оголеної жінки. Його краще знають як художника-ілюстратора, він оформив аж 14 книг на дитячу тематику і видав одну власну про «Ельфа Роззявку». Але мало хто знає про його захоплення малювати на склі. Якось він знайшов на батьківському горищі картини початку 20 століття, що і надихнуло художника перенести свою графіку на скло. Володимир Камінський написав на замовлення близько 20 авторських картин і з гордістю говорить, що ніколи не дублював свої роботи.
 – Була у мене серія картин на мисливсько-рибальську тему «Молодиця і рушниця», «Шкварка, чарка і Одарка», «Хрущі над вишнями гудуть, а козаки горілку п’ють». А ще серія про тварин: «Ранковий сніданок», «Кохання равликів», «Віл ночі». І серія ню. Цю замовляли найбільш охоче, –усміхається художник. – Картина «Вона хотіла у Грецію» – моя найбільша робота. На ній зображена дівчина з розпущеними косами, які плавно переходять у хвилі, а на тих хвилях гойдається грецька трієра. Я тоді продав її за 200 доларів. Ще з цієї серії – картини «Укус Клеопатри», «Вона пахла ромашками», «Лизання сосульки». Остання, зізнаюся, досі моя улюблена зі всього, що доводилось писати.
Всі картини художника великого розміру 60/40 сантиметрів або ж метр на метр. Як він сам говорить, «маленькі картини – це смішно». 
А порада від автора: «Поважайте свій труд і тоді поважатимуть вас». А ще – думайте навиворіт, якщо візьметеся малювати на склі. 
Яна Камінська.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (507) - 88.3%
Пізно (18) - 3.1%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (18) - 3.1%