Де меди, там нема біди!

Де меди, там нема біди!

Усі люблять мед і шанують працю пасічників. Але про бджолу – головну трудівницю – якось призабули. От і започаткували в Маневичах гарну традицію: щорічно на початку осені влаштовувати свято бджоли і меду, яке тут відбувається вже вшосте. 

З’їхалися в райцентр пасічники з різних куточків Волині, прибули гості з Хмельниччини. Вперше на свято завітав один із найдосвідченіших пасічників Волині, 80-літній Євген Ротченков, який захопився бджолярством ще в 60-і роки минулого століття. Атмосферу свята відчував кожен, кому цього дня пощастило побувати в райцентрі: грав духовий оркестр, лунали жарти і запальні пісні у виконанні фольклорних колективів, серед яких – знаний народний гурт «Маневицька сотня», майоріли вишиванки. Для гурманів тут був справжній рай, адже кожен охочий міг спробувати і придбати не тільки різні меди, а й корисні продукти з нього – косметичні мазі, прополіс, маткове молочко, екстракт воскової молі (не дивуйтеся, бо цей екстракт дуже помічний від туберкульозу і простудних захворювань). А що вже смачні напої, як-от медівка, котра ще й має лікувальні властивості – добре очищає кров, словами не передати! Треба самому скуштувати! До речі, пасічники радять пити краще медівку, ніж вживати алкоголь. Цей солодкий трунок бере свій початок ще з часів Київської Русі, любили його й козаки.
«Я би поставив у Маневичах пам’ятник бджолі, як це зробили на Прикарпатті та Закарпатті, в Тернополі, – каже незмінний організатор та учасник імпрези, заслужений енергетик України Сергій Ващук. – Бо саме завдяки цій трудівниці ми отримуємо не просто корисні продукти, а й справжні ліки, котрі рятують від багатьох хвороб». Гарна ідея, чи не так? Адже такий пам’ятник може стати ще однією родзинкою Маневичів. Сергій Панасович ось уже років 30 займається бджільництвом, має 30 вуликів. Колись це було просто хобі, а тепер, коли на пенсії, стало змістом життя. Медівку в нього замовляють навіть з-за кордону. 
Постійно допомагає в організації свята, та й сам захоплюється бджільництвом (має з десяток вуликів) начальник відділу культури і туризму Маневицької райдержадміністрації Василь Дарчук. Посприяв цьогоріч із коштами також благодійний фонд Ігоря Єремеєва «Волинська родина».
Свято традиційно завершилося смакуванням вареників та частуванням медівкою. Як кажуть – «і я там була, медівку пила»…
Наталія ГЛАВНІЧЕК.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%