Лісовий вектор

Лісовий вектор

У Звірівському лісництві можна пройтися екологічною стежкою

У Звірівському лісництві державного підприємства «Ківерцівське лісове господарство» віднедавна діє екологічна стежка, про це повідомляє прес-служба Волинського ОУЛМГ. Що цікаво, маршрут, яким має змогу пройтися кожен (або проїхатися на велосипеді, бо таку послугу тут теж пропонують), прокладений так, що побачити вдасться не лише ліс у всій його красі та різноманітності, а й звірів, зокрема зубрів, оленів, кабанів, зайців, косуль, борсуків… Адже екологічна стежка пролягає одночасно і територією, де ведеться мисливське господарство. Протяжність екологічної стежки – 2 км. Проходить вона через дубові насадження, повз ставок, де є острів із бесідкою. Маршрут також пролягає через загальнозоологічний заказник місцевого значення «Зубр».

Подорожуючи, можна ознайомитися з рідкісними рослинами. Дорогою побачите годівнички, солонці, оглядові вежі. Перепочити зможете, присівши на лавочку, біля кожної з яких лісівники встановили смітник.

Створюючи екологічну стежку, працівники ДП «Ківерцівське ЛГ» також намагалися звернути увагу відвідувачів на проблему, з якою нині через зміни клімату зіштовхнувся світ, –  масове всихання хвойних насаджень, пошкоджених шкідниками. Ділянка мертвого лісу, який за умови невчасного прибирання може стати причиною поширення хвороби, нагадують нам, якою всесильною є природна стихія.

Цікавим і повчальним як для дітей, так і для дорослих буде спостереження за життям мурашника, птахами. Підсумком цих спостережень стануть пам’ятки-поради щодо їх охорони і збереження природи, з якими з інформаційних аншлагів до всіх відвідувачів лісу звертаються лісівники. На цій екологічній стежці таких встановлено 24. На них, окрім іншого, – найрізноманітніші цікавинки з історії та життя лісу.

Уся стежка виділена білими вказівними стовпчиками, щоб навіть той, хто у лісі вперше, почувався впевнено.

Тож можна вирушати у маршрут. Єдина перепустка, яка для цього потрібна, – вміння цінувати працю лісівників та любити природу.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (582) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%