Захистити кожну школу!

Захистити кожну школу! Народний депутат України Ірина Констанкевич під час зустрічі з закордонними працівниками мас-медіа в Інституті журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка наголосила, що одним із пріоритетів своєї парламентської роботи вважає напрацювання таких змін в освіті, коли будуть збережені всі школи в кожному волинському селі та будуватимуться нові.


Цими днями народний депутат від Маневицького округу №23, представник партії УКРОП Ірина Констанкевич записала розлоге інтерв’ю для зарубіжних медіа. Невдовзі воно вийде в ефір на багатьох телеканалах Німеччини, Польщі, Угорщини, Іспанії, Вірменії та Білорусі. Розмова, в основному, стосувалася, ходу реформ в Україні в різних сферах. У тому числі – і в освітній галузі. І хоча з суто політичних причин Ірину Мирославівну формально не включили до складу профільного парламентського комітету, де-факто вона там активно працює. Зокрема, зосередилася на аналізі доцільності ліквідації сільських шкіл під виглядом «турботи про дітей», яка, крім усього іншого, ставить за мету на дітях і вчителях зекономити бюджетні кошти.

Тому Ірина Мирославівна наголосила: щонайменше початкові навчальні закладі повинні продовжити свою роботу у тих населених пунктах, де вони були станом на завершення минулого навчального року. Крім цього, парламентар сумнівається в доцільності запровадження 12-річної освіти, адже штучне продовження «шкільного віку» дуже сумнівне хоча б тому, що в перших класах діти не вчитимуться, а будуть просто бавитися на уроках.

Глибоку стурбованість в народного депутата викликають і плани чиновників «реформувати» систему професійно-технічної освіти. Якщо їхні наміри не зустрінуть належної протидії, то може скластися дуже погана ситуація, коли у тій же ж Волинській області залишиться лише 2 «базових» ПТУ…

Відтак, переконана Ірина Констанкевич, виконавча влада в освітній галузі повинна керуватися не власними проектами, а конструктивними пропозиціями, напрацьованими провідними фахівцями цієї стратегічної для майбутнього України галузі.

Світлана КОМА.

На фото Сабели ПАСКУЕРО: Ірина Констанкевич спілкується з закордонними журналістами.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%