Розвиток лісової інфраструктури

Розвиток лісової інфраструктури

Лісові дороги будуються коштом та силами лісівників

Розвиток лісової інфраструктури – один із пріоритетних напрямків у роботі Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, повідомляє прес-служба відомства.

Лісотранспортна мережа дозволяє раціонально використовувати ресурсний потенціал, ефективно охороняти ліси від пожеж, виконувати весь комплекс робіт із оздоровлення лісів та додатково залучати в господарський обіг усі ресурси лісу – як деревини, так і ягід, грибів, лікарських трав, рекреаційного потенціалу.

Поряд із тим мережа лісових доріг має не лише лісівничий, а й економічний характер, адже виконує важливу соціальну функцію – позитивно впливає на розвиток інфраструктури населених пунктів, скорочує віддалі між селами і забезпечує цілорічний надійний транспортний зв’язок.

У країнах ЄС на 1 тис. га припадає 55-60 км лісових доріг, які на 30% фінансуються коштом Державного бюджету. А 2/3 – за рахунок лісокористувачів.

В Україні, де на 1 тис. га нині припадає 7-8 км лісових доріг, всі завдання з будівництва та відповідальність за утримання лісотранспортної мережі в належному стані покладені на плечі лісівників.

Протягом 2016 р. державними лісогосподарськими підприємствами побудовано 102,3 км лісових доріг, з них 36,6 км – із твердим дорожнім покриттям.

У планах на наступний рік – будівництво 130 км лісових доріг, в тому числі з твердим покриттям – 54 км.

Всі види робіт проводяться відповідно до проектно-кошторисної документації, розробленої Волинським відділом комплексного проектування ДП «Укрдіпродор».

Зокрема, у ДП «Камінь-Каширське ЛГ» протягом 2016 р. збудовано 6,5 км лісових доріг, у ДП «Маневицьке ЛГ» – 10, 3 км, ДП «Городоцьке ЛГ» – 7 км, ДП «Поліське ЛГ» – 4,6, ДП «Шацьке УДЛГ» – 7,8 км. Це ті лісогосподарські підприємства, які найкраще виконали завдання з розбудови лісотранспортної мережі. У кожного – власний досвід в організації такого будівництва, але всіх об’єднує переконання: зведення лісових доріг – це важливий чинник ефективного господарювання. Адже зростає навантаження на кожен рейс під час вивезення деревини, а це – економія пального, мастил, запасних частин. Розширення мережі лісових доріг дозволяє наростити сортиментну вивозку деревини великовантажними автомобілями, в тому числі – з поставкою деревини у двір споживача.

Важливо підкреслити, що будівництво лісових доріг, ремонт та утримання їх у належному стані здійснюється за рахунок власних коштів лісогосподарських підприємств. Кошторис проведених цього року робіт становить 16 млн грн.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (579) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%