Розвиток підприємництва - крок до заможності

Розвиток підприємництва - крок до заможності

На базі Луцького ВПУ будівництва та архітектури нещодавно відбулося чергове засідання обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення за головуванням генерального директора ПАТ «СКФ Україна» Володимира Цибульського. 

Розглянули низку питань щодо розвитку малого і середнього бізнесу на Волині. Заступник директора обласного центру зайнятості Алла Чубара зокрема зазначила: служба зайнятості найбільше сприяє розвитку підприємництва в області, бо мотивує громадян до започаткування власної справи, надає безоплатні консультації із залученням фахівців інших структур під час впровадження підприємницької діяльності. Нині на 1 серпня 281 особа отримала такі консультації. З 2001 р. за сприяння служби зайнятості підприємцями стали 15 тис. 600 осіб. 
Процес залучення службою зайнятості безробітних до самозайнятості охоплює орієнтацію на підприємництво, професійні консультування та навчання, розробку бізнес-плану і його публічний захист, реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності, лише тоді – виплата одноразової допомоги по безробіттю для організації власної справи.
– З початку року до семінарів, орієнтованих на започаткування бізнесу, залучено 5 тис. 900 безробітних, – розповіла Алла Миколаївна. – Підприємцями стали 365 осіб, із них 63 – у сфері сільського господарства. Цьогорічна середня одноразова виплата допомоги по безробіттю для організації підприємництва – 8 тис. 200 грн (залежить від стажу і заробітної плати). Найчастіше розпочинають бізнес у сфері торгівлі, ремонту автомобілів, побутових виробів.
У професійній орієнтації та навчанні підприємців-початківців постійно використовуються напрацювання служби зайнятості, серед яких – «Каталог підприємливих ідей безробітних Волині», фоторяд «Підприємливі люди волинського села», альманах «Соціально відповідальний бізнес» тощо. У сільській місцевості розвитку підприємництва сприяють освітній проект «Зимова агрошкола», «Школа підтримки культури і туризму». Навіть облаштування власного подвір’я – це крок до самозайнятості, наголосила Алла Чубара:
– Цьогоріч оголосили таку акцію для безробітних. Можливо, саме з цього для когось розпочнеться створення агросадиби. До речі, за сприяння центру зайнятості власну справу у зеленому туризмі започаткувало загалом близько 80 осіб. 
Здобути знання для провадження підприємницької діяльності  можна в 12 навчальних закладах області, а також у Рівненському центрі профтехосвіти державної служби зайнятості. Варто зазначити, що велика частка бізнес-ідей, які були реалізовані безробітними, вийшла саме зі стін центрів зайнятості: доволі часто фахівці центрів наштовхують майбутніх підприємців, у чому вони можуть себе зреалізувати.
Про заходи щодо зростання зайнятості населення за рахунок розвитку малого і середнього бізнесу розповіла директор обласного фонду підтримки підприємництва Ольга Шворак. Ця структура працює з 2006 р., серед завдань котрої – долучення до проектів Євросоюзу, співпраця з різними організаціями, котрі займаються проектною діяльністю. Зараз розпочинають реалізацію двох проектів: «Транскордонна система пошуку інвестора Польща – Україна» (червень 2013-го до травня 2015-го), який спрямований, перш за все, на підвищення інвестиційної привабливості прикордонних територій, а також –  «Планета ідей – транскордонний трасфер знань у сфері розвитку зеленого туризму» (серпень 2013-го – січень 2015-го), головна мета котрого – створити бюро, яке інформуватиме ГО, неприбуткові, державні структури щодо нових програм у зеленому туризмі та допомагатиме в написанні грантів, здійснюватиме їхній супровід.
На засіданні розглянули питання про хід реалізації в області Державної цільової програми розвитку профтехосвіти на 2011-2015 рр. Зокрема заступник начальника облуправління освіти і науки Юліан Таранчук наголосив, що згідно з програмою передбачено створення 7 профільних навчально-практичних центрів із впровадження інноваційних технологій. Наприклад, уже в 2013 р. заплановано відкриття трьох таких структур на базі Нововолинського, Луцького ВПУ та Луцького ВПУ будівництва та архітектури. Але виникають проблеми із залученням коштів у першу чергу з Державного бюджету.
Члени координаційного комітету обговорили проблему погашення заборгованості з виплат зарплати та дотримання її мінімального рівня, а також – Порядок спрямування коштів Фонду державного соцстрахування на випадок безробіття на відшкодування витрат роботодавця у виплаті відсоткової ставки за банківськими кредитами. Щодо кожного розглянутого питання було ухвалено відповідне рішення.
Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%