Надзвичайність позачергової

Надзвичайність  позачергової

Без голови облдержадміністрації Володимира Гунчика, всіх його заступників і начальників профільних управлінь виконавчої гілки влади, але з народним депутатом України від Володимир-Волинського округу №19 Ігор Гузь і Ковельським міським головою Олегом Кіндером у перший день зими відбувалася позачергова сесія облради. 
Чому місце ліворуч від керівника найвищого представницького органу влади Волині Ігоря Палиці було порожнім (за 15 хв. до початку сесії Володимир Гунчик одягнув пальто і вийшов із приміщення), а в секторі для запрошених так багато вільних місць (його підлеглі централізовано проігнорували засідання), стало зрозуміло ще до початку розгляду основних питань порядку денного: в депутатів накопичилося дуже багато питань щодо фінансової діяльності Володимира Гунчика та його підлеглих.
Сам Володимир Петрович згодом пояснив відсутність себе самого і підлеглих так: 
«Я 30-го листопада отримав інформацію про проведення сесії 1 грудня за 15 хвилин до закінчення робочого дня, а потім були звинувачення про відсутність на сесії. Якщо хтось хоче навести нормальні робочі зв’язки, то треба, щоб дії були скоординованими, а не призначати сесію сьогодні на сьогодні».
Щодо заступників, то, мовляв, один був у відрядженні, другий у відпустці, а третя – на нараді…
Першим проявив ініціативу принциповості керівник найбільшої фракції – УКРОПу – В’ячеслав Рубльов. Він озвучив запит на тему «шкільних автобусів»… Власне, «Волинська газета» в статті «Кого везе «Шкільний автобус» ще тиждень тому наголошувала на непрозорості процедури придбання за бюджетні кошти автобусів для перевезення дітей із закритих виконавчою владою «неперспективних» сільських шкіл та звертала увагу на дивну закономірність, коли «Богдани» чомусь купувалися на автозаводі, гендиректором і одним із приватних співвласників якого є… Володимир Гунчик. 
Тепер схожі запитання виникли і в В’ячеслава Рубльова. Чому замість 36 автобусів коштів вистачає лише на 34? Чому виконавча влада відмовилася від закупівель за системою «Прозоро» і організувала тендер тільки з двома учасниками? Чому перевагу віддали найдорожчим «Богданам»? Чому місяць до закінчення року залишився, а всіх автобусів завод так і не виготовив? Чому навіть куплені та передані навчальним закладам транспортні засоби  не перебувають на їхньому балансі?
Вже 21 грудня теж доведеться відзвітувати голові облдержадміністрації і про використання бюджетних коштів за конкретними напрямками та про виконання програм соціально-економічного розвитку. На цьому акцентував В’ячеслав Рубльов (бо 2 роки Володимир Петрович не доповідав облраді з цього приводу взагалі жодного разу!), наполягав депутат Володимир Кучер, а 41 колега  підтримав. 
Тим паче, що голова облради Ігор Палиця наголосив:
«Ми всі знаємо, що облдержадміністрацією та її підрозділами всі наші рішення щодо фінансування тих чи інших напрямків відверто саботуються… Тому, вислухавши звіт Володимира Петровича, можливо, поставимо питання про відповідність  начальників профільних управлінь і заступників голови облдержадміністрації про відповідність займаним посадам! Прошу працівників апарату оформити це протокольним дорученням».
Прямий підлеглий і однопартієць Володимира Петровича, депутат облради від «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» і голова Ковельської райдержадміністрації Віктор Козак спробував захистити свого шефа, зауваживши, що звіт голови облдержадміністрації в грудні за весь рік недоцільний, адже рік ще триває. Та і навіщо підтримувати цю ідею «з голосу», без проекту рішення, мовляв? Він також поскаржився, що чимало проектів рішень цієї позачергової сесії він узагалі не міг вчасно побачити, щоб спочатку вивчити, а вже потім визначитися…
Ігор Палиця відреагував миттєво: 
«Не має матеріалів сесійних засідань той, хто саботує роботу облради!».
Ідею звіту Володимира Гунчика підтримав і голова фракції «Наш Край» Святослав Кравчук, тож депутати проголосували «за», віддавши 44 голоси.
Він, на пропозицію Ігоря Палиці, має бути чітким і структурованим: у розрізі кожного району і кожної цільової програми.
«І хоча багатьом депутатам-«прагматикам» ця ідея не подобається, їм байдуже, як використовуються гроші волинської громади, то конструктивній більшості – ні. Ми розберемося в усьому! Зокрема, скільки грошей із обласного бюджету освоєно і скільки не освоєно і з яких причин?. І звіт голови облдержадміністрації, якого не було 2 роки, не буде формальним. Якщо наберемо дві третини голосів депутатів після його заслуховування, то звернемося в Адміністрацію Президента України щодо відповідності займаним посадам відповідних начальників управлінь і профільних заступників Володимира Гунчика», – наголосив Ігор Палиця.
Крім цього, він дипломатично зауважив, що в кожного Президента є свій Захарченко (мається на увазі одіозний екс-очільник МВС періоду Віктора Януковича Віталій Захарченко, – авт.), і від таких «захарченків» краще позбавлятися, доки не пізно для самого себе...
А що відсутні взаєморозуміння та співпраця голови облдержадміністрації не лише з більшістю депутатів облради, але й з усіма шістьма народними депутатами України від Волині, то про це прямо з трибуни сказав Ігор Гузь: за 2 роки Володимир Гунчик так і не зібрав за одним столом усіх парламентарів, щоб визначитися, хто, що і коли робить для волинської громади... 
А щодо інших питань порядку денного, то депутати внесли зміни в президію облради, а також погодили надання надр у користування КП «Волиньприродресурс», що дає шанс отримати ліцензії на геологорозвідку бурштину ще в цьому році:  коли в області легально буде видобуватися сонячний камінь, можна очікувати до бюджетів різних рівнів 500 млн доларів США упродовж найближчих 5 років.
Вони розглянули низку майнових питань, а також звернулися до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням передбачити кошт на добудову Волинського перинатального центру в 2017 р. Проголосували за клопотання перед центральною владою щодо продовження терміну перебування авто на іноземній реєстрації. Через бездіяльність у розслідуванні факту проникнення невідомих у службовий кабінет ректора ЛНТУ, голови профільної комісії облради Петра Савчука виступили з вимогою до міністра МВС Арсена Авакова звільнити генерала поліції 3 рангу Петра Шпигу з посади начальника  облуправління поліції.  Офіційний Київ також наполегливо просять не скасовувати мораторій на експорт лісу-кругляка. Вирішили й відродити фестиваль «Оберіг», який виконавча влада не проводила з 90-их, посилаючись на брак коштів.
Ще одне важливе рішення для гуманітарної сфери – присвоєння  в 2016 р.  обласної премії ім. Йосипа Гошовського  за заслуги у сфері освіти заступнику директора Любешівського технічного коледжу ЛНТУ Тетяні Герасимик-Черновій, вчителю Ковельської ЗОШ І-ІІІ ст.  № 10 Ларисі Лесик, директорові Гіркополонківської ЗОШ  І-ІІІ ст. Василю Мацялку, учителеві НВК «Ківерцівська загальноосвітня школа І ступеня» – районна гімназія Оксані Наумчук і вчителеві музичного мистецтва НВК «Локачинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - гімназія» Галині Сірук.
Роман УСТИМЧУК.
На фото автора: у сесійній залі під час позачергової сесії…

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (568) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%