Спецоперація

Спецоперація

Що у небі Волині роблять літаки?

Журналісти редакції «Волинської газети» побували у Турійському р-ні. У небі над засніженими полями та лісами помітили літак АН-2.

– Що б о такій зимовій порі йому тут робити? – задавалися питанням. – Невже знову об’явився «літаючий контрабандист»?

Схоже, літак був не один, а декілька. Вони літали над територією Турійського, Луцького та Рожищенського р-нів увесь день.

Ясність внесли тележурналісти «5 каналу» Наталка Полтавець та Олег Ткачук у вечірньому праймі новин. Виявляється, так ветеринари з допомогою авіації борються зі сказом серед звірів, розкидаючи приманками із ліками. Найчастіше сказом хворіють лисиці, що потім без страху заходять у села, нападають на собак, котів і навіть людей не бояться. Читачі «Волинської газети», зокрема, повідомляли про такі випадки у Камінь-Каширському р-ні, а ветеринари зафіксували в області аж 60 осередків страшного захворювання.

Запобігти поширенню сказу може вакцинація, однак проводять її не ін'єкційно, а поміщаючи сироватку у брикетах, які скидають на землю з літаків.

«Тварина знаходить її в дикому середовищі, прокушує, тому що принада – вона приваблива, і тим самим руйнує блістер з діючою речовиною. Діюча речовина розповсюджується в ротовій порожнині і всмоктується в організм через слизові оболонки – це рівноцінно, що зробити ін'єкцію», – зазначає керівник підприємства-виробника вакцини Ярослав Шарай.

Наразі, повідомляють тележурналісти, до спецоперації залучили чотири літаки АН-2. Оброблення територій Волинської області забере кілька днів, потім такі ж роботи проведуть у сусідніх областях.

Водночас організатори цієї вакцинації просять людей при виявленні «лікувальних брикетів» їх не чіпати, тим самим допомогти і звірам, і свійським тварин уникнути страшної недуги.

Сергій ЦЮРИЦЬ

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (418) - 87.4%
Пізно (15) - 3.1%
Яка різниця? (8) - 1.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 4.2%
Мені байдуже (16) - 3.3%