Стартова платформа для успішної взаємодії
Створено підручник для аніматорів, які займаються польсько-українським обміном молоді.
Нещодавно опрацьовано електронну версію і опубліковано друковану версію спільного польсько-українського підручника, створеного методистами, аніматорами і педагогами з Польщі та України. Вони доклали багато зусиль і наполегливості, щоб створити практичний порадник, який допоможе молодим людям по обох сторонах кордону у плануванні і реалізації спільних проектів.
Проекти будуть реалізовані на основі партнерства, співпраці, за методами неформального навчання у такий спосіб, щоб молодь мала змогу взаємно пізнати один одного і відкрити для себе багатство можливостей спільного майбутнього. А також, щоб разом це майбутнє створювати.
Підручник був створений під час тижневого польсько-українського семінару, який пройшов в жовті, в Насутові коло Любліна – коментує Ольга Станковська, координатор проекту з люблінської Фундації Новий Став. Підручник складається з чотирьох розділів, котрі описують способи мотивації молоді до дій, інтеграції міжнародних груп учасників, оцінки якості реалізованих дій і розповсюдження результатів спільних проектів. Варто додати, що підручникик містить збірник пісень, міні-словник, а також традиційні рецепти на приготування традиційних страв обох народів.
Зі слів директора Фундації «Новий Став» Міхала Вуйчіка, ідея польсько-українського обміну молоддю є близькою для фундації.
«Першу зустріч з молодими людьми з Житомира ми організували 25 років тому, в перший рік існування нашої фундації. Сьогодні, як ніколи раніше, ідея польсько-українського обміну є актуальною. Передусім для того, щоб спільно руйнувати кордони. З однієї сторони, видимий кордон, який на сьогодні важко перетнути автотранспортом і який не сприяє розвитку польсько-української співпраці. З другої, невидимий, про який говорив Святий Отець Іоан Павло ІІ: «Побудований зі страху, агресії, браку розуміння людей іншого походження, політичного і економічного егоїзму, а також з недостатньої поваги до гідності іншої людини». Цей реальний кордон ми можемо налагодити швидкими і конкретними діями наших політиків у Варшаві і Києві. А от невидимий кордон вдасться знести лише спільною працею звичайних людей. Така співпраця є можливою завдяки проектам, реалізованим Польсько-української ради обміну молоддю.
Як отримати підручник?
Він доступний в он-лайн режимі та друкованій версії. Кожна організація, котра має бажання отримати безкоштовний підручник, може звернутись до Фундації «Новий Став» (e-mail: eds@eds-fundacja.pl).
Електронна версія, яка містить в собі навчальні фільми, доступна на електронній сторінці: http://www.eds-fundacja.pl/udanawymiana/
Підручник був створений в рамах проекту «Вдалий обмін молоддю сьогодні – гарантія доброго сусідства завтра», реалізованого Фундацією «Новий Став»із Любліна і Центром європейських ініціатив із Сум. Проект був фінансований з бюджету Польсько–української ради обміну молоддю. Рада надає гранти від 2016 року і є новою платформою для співпраці між Польщею і Україною, і діє на основі умови між урядами Польщі та України. На цьогорічні зустрічі молоді виділено 3 млн 800 тис. злотих. Черговий набір проектних заявок буде оголошений в першому кварталі 2017 року.
Наш кор.
На фото: зовнішній вигляд нового польсько-українського підручника для аніматорів.
- Коментуйте FaceBook
- Коментуйте ВКонтакте
ТОП Новини
Волинянин одержав відзнаку Головнокомандувача ЗСУ «Сталевий хрест» Школярі до Міжнародного Дня Миру організували благодійний ярмарок На Ковельщині відбудуться бойові стрільби У Литовезькій громаді відкрили Дія.Центр Увага! Розшук! Владика Михаїл зустрівся з послом України На Камінь-Каширщині рятувальники провели тренування з ліквідації пожежі в лікарні Міністр молоді та спорту України привітав волинян-учасників Олімпійських ігор та вручив... Скандальний тендер на ремонт стадіону в Ківерцях - скасовано На Волині прикордонники затримали тютюнових контрабандистівІнтерв'ю


- Опитування
- Результати