Державна служба України з надзвичайних ситуацій

Державна служба України з надзвичайних ситуацій

Майже 74 тисячі вибухонебезпечних предметів із початку року вилучили та знешкодили піротехніки  ДСНС

Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів часів минулих війн, повідомляє сайт цього відомства. Досить часто застарілі боєприпаси знаходять і громадяни на присадибних ділянках, полях, у лісах та парках, поблизу водойм, а також у будівлях та підвалах, на території колишніх полігонів. Загалом, з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС здійснили вже 9 тис. 553 виїзди, в ході яких вилучили та знешкодили 73 тис. 930 боєприпасів, у тому числі 503 авіаційних бомби. Лише впродовж минулої доби піротехніки ДСНС під час 25 виїздів виявили 140 вибухонебезпечних предметів.

Так, 7 грудня група піротехнічних робіт ДСНС знищила боєприпас часів минулих війн, знайдений у Андрушівському районі Житомирщини. Вибухонебезпечний предмет виявив мешканець села Городківка. Чоловік привіз на комбайні буряки з поля. Під час перенесення їх у погріб господар помітив боєприпас. Фахівці ДСНС, які приїхали на місце виклику, ідентифікували знахідку як артилерійський снаряд калібром 76 мм.

12 грудня групою піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС у Рівненській області знешкоджений 125-ти міліметровий артилерійський снаряд часів Другої світової війни. Боєприпас виявив напередодні місцевий житель в Рівному біля автомобільного мосту на березі річки Устя. Артилерійський снаряд перебував у бойовому стані та становив серйозну загрозу для автомобілів та пішоходів. Піротехніки додатково обстежили прилеглу територію, проте більше боєприпасів не виявили.

Крім того, тривають роботи щодо розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей. Зокрема, на Луганщині, протягом 13 грудня піротехніками обстежено 0,66 га місцевості у м. Сватово, на місці колишніх складів ракетно-артилерійського озброєння, у Станично-Луганському та Новоайдарському районах, де виявлено та вилучено 59 боєприпасів. На території Донецької області впродовж доби знешкоджено 47 боєприпасів у Слов'янському, Волноваському районах та в містах Маріуполь і Мар'їнка.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням: у разі виявлення вибухонебезпечних предметів ні в якому разі не торкатися до них і одразу ж телефонувати за номером 101 або 102. Наголошуємо, що під час виявлення підозрілого предмету категорично забороняється пересувати його; заливати рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати; намагатися самостійно знешкоджувати знахідку; здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%